Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültettek borsót? Avola...

Mikor ültettek borsót? Avola fajtáról mi a véleményetek? Ha kikel takarni kell valamivel hideg ellen?

Figyelt kérdés

Gazdaboltban Avola fajtát javasoltak. Jónak tűnt az elmondásuk alapján. Korábban még nem vettem ilyet. Február vége- április első felét írta az internet is az ültetési időre. Jobb márciusban elültetni? Ha kikel még elfagyhat? Olyan fajtát kértem, hogy bírja azért a hideget. Azt mondták, hogy tél alá is lehet vetni ezt a fajtát.


[link]



febr. 15. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én már elvetettem. Bármelyik fajt borsót ilyenkor lehet a leghamarabb. Az érés ideje a különbség, mert a borsófajták többsége nem szereti a meleget, ezért többnyire június eleje-közepe a szüret. Ha nyáron is akarsz friss borsót, akkor kell gondosan megválasztani azt a fajtát, amelyiknek nem árt a meleg.

A borsónak nem árt a fagy, nem véletlenül lehet már februárban elvetni. Hiszen fagyosszentekig még teljesen normális a fagy, ami május közepe.

febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felét a hét elején vetettem el, hó végén vetem a másik felét. Max. március első hetében már a földben szokott lenni, mikor milyen az idő.


Rajnai törpe amúgy, én már nem próbálkozom mással, mert a többinek túl hosszú a tenyészideje, mire szedni lehet, meleg van éa nem olyan jó a termés. A rajnai a legrövidebb tenyészeidejű és már most vethető, azt május közepén-végén is szüretelheted, ha jó az idő és akkor mehet a helyére a paradicsom, paprika, tökfélék.

febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy március elején elég. A hideg földben úgyse fejlődik, de ha mégis, mert meleg a a talaj, akkor kelés után megfázhat, ha bejön egy nagyobb hideg, és ha nem is fagy el, leáll a fejlődése.

Nálam kötött földön amúgy februárban még nem elég jó a talaj, 30 év alatt 2 vagy 3 alkalom volt, amikor februárban sikerült eldolgozni a szántást, és elkezdeni a veteményezést.

Az Avolát nem ismerem, de a neten szépeket írnak róla. Szerintem érdemes kipróbálni.

Én eladásra Rajnait ültettem (mikor még csináltam), mert hidegtűrő, a többi kifejtőborsóhoz képest nagy szemű, és bőtermő. (A szezon legelején nagyon drága a borsó, utána zuhan az ára.) Az egyetlen gond a minősége. Mint a kifejtők általában, 1-2 nap alatt megvénül, már nem olyan jó, és azért ha nem is annyira apró, de mégse nagy, sok idő sokat kifejteni.

Saját részre a Kelvedont vetettem, az az egyik legkorábbi velőborsó. Csak kb. egy héttel van a Rajnai után. Nagyobb szemű, és lényegesen jobb ízű. És a rövid tenyészidő miatt többnyire még a virágokat és szárakat tönkretevő nagy hőségek és szárazságok előtt beérik, így a termésbiztonsága sokkal jobb, mint a kimondott nagy szemű Onward vagy Zsuzsi.

febr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kezdő próbálkozó vagyok még, ezért olvasok itt is többet kert témában, kertészkedős csoportokban és az interneten. Első körben március elejére terveztem az ültetést. Olvastam erről a fajtáról, hogy február végétől ültethető és már nagyon menni szeretnék a kertbe, amíg alszik a baba.

Még elég nedves a föld, nem nagyon mennék rá. Emiatt mindenképpen várnom kell még, de akkor nincs elkésve.

Köszönöm a válaszokat!

febr. 16. 10:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszaitokat! Azt még szeretném megkérdezni tőletek, hogy ha kikel, akkor le kell takarni valamivel vagy csak simán hagyható és úgy sem lesz baja? Csak február vége van, biztos lesz még hideg.
febr. 19. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad letakarni. A föld már nem fog mélyen átfagyni.

Hideg földben nem kel ki. Esetleg ha nagy fagy jön kelés után, akkor kell arra az egy éjszakára letakarni.

febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!