Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen veteményezéssel kapcsol...

Milyen veteményezéssel kapcsolatos tudnivalók vannak? Esetleg valamilyen weboldal ami mindent tartalmaz?

Figyelt kérdés

Most lenne az első veteményes kertem.

A kérdés az lenne, hogy mit mikor érdemes ültetni? Mit mi mellé szabad vagy érdemes tenni?

Illetve minden ilyen apróság és részlet, hogy jó is legyen és élvezets legyen csinálni ezt az egész kis hobbit.


Van ilyennel foglalkozó weboldal teljesen kezdőknek?


febr. 19. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényeg az elején, hogy ne érjen sok kudarc, hogy a legegyszerűbb dolgokkal kezdel. Az pl hogy mit mi mellé tegyél az elején szerintem nem lényeges. Kezdj a legegyszerűbb növényekkel: borsó, krumpli, saláta, cékla, petrezselyem, sárgarépa, paprika, paradicsom, bab és a kabakosok (cukkini, uborka, tök, dinnye). 1-2 évig ezeken gyakorolj, aztán lehet előre menni.


Pl itt sok info van szerintem:


[link]

febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jajj ez nagyon jó köszönöm, pont ilyet kerestem :)
febr. 19. 16:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy belekattintgattam, elég jó az 1. válaszban lévő link. Bár vannak meredek dolgok azért, mint hogy 30 cm sortávolság a karalábénak. :) Azt én úgy szoktam, hogy 30 cm tőtáv, meg 60 cm sortáv. És egyáltalán nem ritka.

Még a petrezselyem meg a sárgarépa is olyan többek közt, amit az amatőrök szinte mindig nagyon sűrűre tesznek. Aztán nem férnek be kapálni a sorok közé, kézzel kell gyomlálni mindent. 40 cm a minimum, ami már nem nagy hülyeség, de inkább 50 kell. Én mikor eladásra termeltem, 60 cm-re raktam azt is, ezzel párhuzamosan lehet csökkenteni a tőtávot. És mivel csepegtetőszalaggal öntöztem, így kevesebb szalag kellett. A két sor még így is összenő, nem marad csupasz rész a sorok közt. (Ültetvényeken is legalább 60 cm a sortáv.)

Még itt is van egy elég jó ültetési naptár, plusz még sok okosság (meg egy kevés butaság...):

[link]

Ilyesmivel ne foglalkozz, hogy mit mi mellé jó vagy nem jó. Ez amatőrök hülyesége. Ha kellő távolságra vannak egymástól, hogy meglegyen a nekik szükséges élettér, akkor nem hatnak egymásra. Ha hatnak, akkor túl közel tetted őket, és a nagyobb elszedi a vizet, tápanyagot, fényt a kisebb elől.

A kezdők ilyesmiket szoktak elrontani:

Nem forgatják át a talajt, csak a felszínt kapirgálják. Nem pótolják a talaj tápanyagait. Túl korán vetnek. Túl későn vetnek. Túl mélyre, vagy túl sekélyre vetnek. (És egyenletesen minden szemet egyforma mélységbe, nehogy véletlenül valamelyik jó legyen...) Egymás hegyére-hátára ültetnek mindent. Egyáltalán nem öntöznek. Túl gyakran öntöznek. Rosszul öntöznek. Fák/bokrok közelében akarnak termelni. A normál sortáv felét-harmadát alkalmazzák. Egymás mellé tesznek olyan növényeket, hogy az egyik a másikra nő, vagy árnyékol neki, vagy kiszedi alóla a nedvességet. Nem kapálnak. Nem jókor kapálnak, hanem 30 centis gyomokat próbálnak eltávolítani hatalmas munkával. Sokáig alszanak, aztán 35 fokban akarnak kapálni. Nem ismerik fel a betegségeket, kártevőket, ezért nem védekeznek. Vagy hülyék hozzá, hogy felismerjék a növényvédelem fontosságát. Vagy lusták védekezni. Túl korán vagy túl későn takarítanak be. Amit kiszedtek, nem jól tárolják. Stb.

febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!