Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma délután lehet gyomirtózni?...

Ma délután lehet gyomirtózni? 10 fok, nem mond esőt.

Figyelt kérdés
Megszabadulnék hőn szeretett gyomszőnyegemtől. Azt olvastam, hogy 10 fok felett érdemes, a mai 10 fok még belefér?
márc. 12. 14:59
A kérdező szavazást indított:
Még várnék pár fokot.
Mehet ma délután.
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Napsütéskor gyomirtozz. Rászárad a levélre a permet.
márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb idő neki.
márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem bírtam megállni, úgyhogy nekiestem 4-kor. Szombatra esőt mondanak, nem akartam kockázatni.
márc. 12. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már egy hónapja hogy gyomirtóztam, már szépen száradnak el a gazak.
márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pompás! 4-es neked mire kellett a gyomirtózás? Füvesítesz te is?
márc. 12. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg, konyhakert lesz.
márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ma gyomirtózni nem tudtak, mert a gyomnak (taracknak) nem volt még zöld levele. Ezért felásták az egész fertőzött területet, kiszedték az összes tarackot a gyökérrel együtt. Lemérgezték a talajt pajor ellen, elterítették, lehengerezték a földet és holnap jön a gyepszőnyeg.
márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én a konyhakertet már tavaly megcsináltam, most a gyep jön. :) Sok sikert!

Én most gyomirtóztam, aztán rota, földhozatás, gyomirtó, rota, vakondháló, és utána henger, fűmag.

márc. 12. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7

Azt nem kellett volna kifizetni. A tarackot lehetetlen így egy nekifutásra kiásni. A nagy részét lehet, de minden nem, és újrahajt, aztán már nem tudod kiszedni a gyepből. A tarackot ásással csak fél év munkával lehet teljesen eltüntetni.


Kérdező: gyakorlatilag 0 fok felett már működik a glifozát. Saját többszöri tapasztalat. Még úgy is működött, hogy 2 órakor szórtam, aztán este 6 órakor már fagyott, és még napokig minden éjszaka fagy volt. Igaz, sok időbe telt a sárgulás, de kiment, amit leszórtam.

A kérdés csak az, hogy nálad volt-e elég zöld levél mindenen. Kétszikű évelő gyomok közt van, ami még csak ezután fog rendesen hajtani. Nálunk még a tarack is elég gyenge, de nagy dózissal már valószínűleg kimenne.

márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk az egész kert bokáig erő dús gyom. Vannak egyszikűek és kétszikűek is, azt nem tudom, hogy mindegyik kihajtatott - e, aki ki szeretett volna. De 1 hónap múlva szeretnék megint gyomirtózni, legfeljebb a többiek akkor kerülnek csak sorra.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyepes résztől egy beton úttal elválasztva van egy veteményesem, ahova az ágyásokon kívülre szeretnék lóherét vetni, hogy javítsa a talajminőséget. Az a lóhere állomány nagyon át fog terjedni a gyepemre? Nem érdemes elvetni?

márc. 13. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!