Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűkasza egy szett...

Elektromos fűkasza egy szett akkuval maximum hány nm-es telekig lehet elég? Mekkorától vennétek benzinest?

Figyelt kérdés

márc. 19. 09:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki gyárt és ki nem megfelelő teljesítményűt, csakis a piac függvénye. Elmegy a 80V rendszer is, de vágod, 3 lóerő környékét kéne megcélozni, hogy legalábbis ne a szenvedésen legyen a hangsúly. Mondjuk egy DeWalt cumóról elhiszem, hogy otthon már nem fogod feszegetni a határait.
márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Csak egy combosabb gépnek már az ára is combos! [link]
márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Na, pont ennyiért vettem a Maruyamát 4éve. Visszatérve egyébként igen, tökéletes a rezgés csillapítása. Precíz japán gép minőségi anyagokból. Nem gond vele 3negyed órát sem dolgozni.
márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Srácok, megint elmegyünk a túlzásokba anélkül, hogy tudnánk, hogy szükséges-e elmenni odáig. Ha otthon, ház körül kell leb.szni 10-30cm-es füvet, akkor fölösleges ennyire túlgondolni ezt a történetet, ha viszont 40-50cm-es vagy afeletti fűnek akar nekiállni, ami már akár dől is, akkor nyilván szükséges ilyen gépekben gondolkodni, mint amit a 12. válaszoló linkelt.

Példának okáért megnézed a 2x18V Makitát, az is elég szépen és haladósan dolgozik: https://www.youtube.com/watch?v=CmDUdUlpCbs

Én nekem nincs túl nagy tapasztalatom ezekkel a gépekkel, ahogy írtam én egy Parkside-ot használok, más típus még nem is volt sosem a kezemben, de ezek nem olcsó gépek, így elképzelni nem tudom, hacsak nem forgalmazó vagy, hogy akkora tapasztalatod bír lenni velük, hogy nekiállsz még válogatni is közöttük, melyik leginkább patent mások számára. Nyers adatokból ezt nem feltétlen lehet megtenni. Parkside-al az a tapasztalatom, hogy magasabb fűvel is elbánik 3. fokozaton, azonban ott már lassabban haladsz vele, türelemmel kell csinálni, ez azt nem érinti rosszul, aki előtte nem használt komolyabb benzines fűkaszát, de aki igen, és tudja, milyen tempóval is lehetne haladni és nem türelmes ember, nem tudja elfogadni, hogy hát ez ilyen, az egy idő után megtapossa, de kb. ennyit tud az is, amennyit a 2x18V-os Makita. Kérdés mi szenvedés és ki mivel szenved... Példának okáért a szomszédom, aki évente kétszer kaszálja a hátsó kertjét, mert a gazon kívül más nincs benne, na neki ez évente kétszer egy szenvedés, kb. tökmindegy mivel csinálja, szenvedés, de szerintem ez élteti, ha szenvedhet. Aki meg 10-30cm-es füvet igazít mindig, és tavaszban minden második hétvégén füvet nyír, hát az nem szenved, annak nem kell 3 lóerő sem.

márc. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja amúgy 14-es. Ha nem csak ház körül kell vágni, hanem van nagyobb telek is, nagy gazzal hajtásokkal, akkor jobb a benzines. Felrakod a pengét és húzod neki csont gázon. Ha meg elfogy benya, akkor meg öntesz bele, én ilyenkor mindig viszek egy 5literes flakonba, hogy legyen ha kell. Na és ott a kulcs mondta, hogy lehet vele haladni.
márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#14 A poén az hogy a csávó a videó címében DUR365-öst ír, a videóban viszont egy DUR369-est tesztel!..


Már több kommentelő jelezte neki (köztük én is) de cseszi átírni...

márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Paczalos István ***** válasza:
Einhell damilos 5Ah-s akksival, a bokáig érő fűből kb 8-10m2-t tud levágni. Ha csak fazonírozgatod a füvet, akkor a dupláját.
márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 kag8655 válasza:
Bocsáss meg de már, a kérdés felvetése, is hibás. Muszáj oda damilos? Vagy sík terep, és egy "Tologatós" hatékonyabb lehet. Nem írtál, nm/terep viszonyt, így nehéz válaszolni. Azt írtad, hogy nem akarod javítani. Egy "Olcsó kínai" a kék keverék olajjal elmegy 5 szezont. A pirossal 1-2 Szezon után halott. Nálunk a nyírt, mennyiség, kb 400 nm Damilossal, Magas partfal, és egy árok. a többi 600-ra, jó egy tologatós fűnyíró. Az olcsó, kínait, nem kell, lebecsülni, csak kell hozzá pár "prémium kiegészítő", És megadni azt ami kell. A javítás meg... Egy motor max 30 000 5 évre? és nem javítunk...
ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kag8655 válasza:
Az sem mindegy, milyen erős, Nálunk van olyan rész, ahol a háromkéses kell, A damilos kevés, van ahol kell egy Speciális, Láncfűrész lánccal felszerelt fej. A vad szedret, mással nem nyírod meg vagy ha igen az 2 nap Egy jó vastag bőrkesztyűvel. Kézi munkával. Szóval, nem mindegy hogy akarod.
ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Egyébként a láncos megoldás pontosan mire jó? Mert a vastagabb hajtásokat jól viszi a három ágú.
ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!