Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ranomi vetőkrumplit kaptam a...

Ranomi vetőkrumplit kaptam a gazdaboltban, korai fajtának mondták. Ez milyen hosszú tenyészidőt jelent? Ültethető már? Mennyire fagyérzékeny, ha kikel?

Figyelt kérdés

márc. 26. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Már elültettem a krumplit és úgy hogy hallja a déli harangszót.
márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A földben nem fagy meg .
márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Március második felében nyugodtan ültethető minden krumpli, ha nem fagyos a föld. (Volt már ilyen, mikor csak április első napjában vitte a rotációs kapa, és még akkor is találtam jeges részeket...) Ilyenkor már nem várható akkora fagy, amitől átfagyjon a föld. Majd kikel, amikor megfelelőek lesznek a körülmények.

Semelyik fajta levele és szára nem bírja a fagyokat, már -1-ben lefagy. De ettől nem kell megijedni, napok alatt újrahajt, mert olyankorra már nagyon erős gyökérzete van, és beelőzi a később ültetett krumplit.

márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már lehet vetni amilyen idő van.Nyilván volt időszak amikor csak április elején bírtam elvetni.Május végén valószínű lesz is alatta újkrumpli
márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!