Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor indul a gyümölcsfa...

Mikor indul a gyümölcsfa fejlődésnek?

Figyelt kérdés
Február utolsó hetében ültettünk egy szabadgyökerű barackfát. Ez volt az első, előtte néztünk videókat róla. Megfelelő méretű gödröt ástunk, kapott érett marhatrágyát a gödörbe, simbivitet. Vigyáztunk, hogy a trágya ne közvetlenül a gyökérrel érintkezzen, iszapoztuk, visszavágtuk az ágait. Na de ennek lassan 6 hete és teljesen ugyanúgy néz ki. Azon tanakodunk, hogy él e a fa. Azóta ültettem egrest, málnatöveket, rózsákat, szamócákat. Mind egytől egyig rügyezik, hajt, de a fa ugyanúgy néz ki, pedig ő volt az első. Ennek akkor már annyi? Mit ronthattam el?

ápr. 3. 17:23
1 2
 11/20 Abdullah_ ***** válasza:

Nyár közepéig várnék vele, és önzözném.

Gyümölcsfáknál simán megesik hogy a jó idő beköszöntét követően HÓNAPOK MŰLVA indulnak be.

Nagyon türelmetlen vagy.

Nekem is volt kajszim ami nem akadt megeredni, de a metszéskor láttam hogy él a fa. ..

Aztán kiderült, valami kártevő megrágta a gyökerét.

ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11 Ja tényleg, én meg egy körtefával voltam így. Az összes többi kihajtott, az az egy pedig nem. Gondoltam is hogy na ennek annyi, de nem csináltam vele semmit.


Majd egyszer csak május vége fele elkezdett rügyezni, és kihajtott az is.

Azóta is megvan.

ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Abdullah_ ***** válasza:

Egyébként pedig nyilván jobb ősszel fát ültetni. Én kizárólag már csak akkor ültetek.


Annyit még tehetnél hogy az őszi ültetés előtt 1-1 centit visszacsípsz a gyökereiből, ezzel erőteljesebb növekedésre sarkallod a gyökérzetet.

ápr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A metszés miatt ne okold magad, én csak fele ekkora vesszőket hagytam volna. (Régebben volt őszibarackosom.) (Mondjuk, ilyen féloldalas fát, amiből nem könnyű szép koronaformát kialakítani, én nem választottam volna. :)

A csonthéjasokra nem annyira jellemző, mint az almatermésűekre, hogy ne hajtsanak ki időben. De nincs feltűnő jele, hogy nem élne, szóval még hagyd, hátha. Én egyáltalán nem öntözném, mert az őszibarack gyökere elég könnyen elpusztul, ha vízben áll. (Rózsa meg alma viszonylag jól bírja.) És ennek a gyökerével amúgy is gondok vannak. De ha jól értem, ez nem állt vízben, akkor meg talán sokáig tárolták földből kiszedve.

(Még egy tanács, ha esetleg új fát kell venni: szőrös barackot vegyél helyette, ne nektarint. A kopaszokra csak ránéz egy levéltetű, és máris megrothadnak a moníliától, annyira érzékeny a héjuk. Én a nektarinokat nem győztem permetezni anno, de még úgy is rengeteg lett moníliás, mert érésben nem lehet 3 naponta permetezni.)

ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Úgy tapasztaltam a frissen ültetett fa nehezebben hajt meg.

Még nincs elkésve nyugi.

ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én valamelyik alsó főágnak meghagyott ágat kezdeném el 2-3 centinként visszameteszeni. Ha már az első metszésnél nem egy elszáradt gallyat csattintok, hanem élő az ág belseje, akkor hagynám békén és ápolnám tovább. Ha teljesen a törzsig száraz 3 centiket gallyat dikicselek le róla, akkor új facsemete után néznék.
ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Öszi ültetéssel jobban jártál volna, de nem kell még temetni. Sok fát ültettem már és volt amelyik május vége fele indult meg, nagyon gyenge volt a második évben meg megugrott.
ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Idáig békén hagytam a, fácskát, csak öntöztem néha. Ma próbáltam, amit javasolt valaki, visszavágtam kicsit 2 ágat, mert továbbra is ugyanúgy néz ki. Szép zöld volt belül is, de teljesen száraz, mintha nem lenne nedvkeringése:(
ápr. 14. 11:16
 19/20 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs is.

A piacon árulnak cigányok oltványokat. Amik már hónapok óta gyökércsomagolva senyvednek, még azok is kihajtottak valamilyen szinten.

Esetleg még abban lehet reménykedni, hogy a törzs alvó rügye kihajt.

ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Vagy ha nyerni akarsz egy (vagy legalább fél) évet, akkor meg lehet nézni, hogy árulnak-e még a faiskolában.

Ha jól csinálod, meg fog maradni. De a jól csinálás azt jelenti, hogy maximum negyede részt hagysz meg, mint ezen. Kihajtott levél ne nagyon maradjon, azokat is le kell szedni, csak ami még össze van tekeredve, az maradhat.

ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!