Kezdőoldal » Otthon » Kert » 6,9 PH-s föld még nem túl...

6,9 PH-s föld még nem túl magas a vitorlavirágnak?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 08:51
 1/7 A kérdező kommentje:
(+Esetleg a 7-es)
ápr. 8. 08:58
 2/7 A kérdező kommentje:

Pontosítás. Ezeket néztem ki:

[link]

[link]

[link]


Vitorlavirághoz melyik jobb inkább ezek közül?

ápr. 8. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A vitorlavirágra 5,5-6,5 közti pH-t írnak. Úgyhogy ha nekem lenne, akkor a Florimo általános virágföldhöz kevernék valami savanyú földet.

Az általános virágföldjükre azt írják, hogy 6,53 +/-0,5. Tehát akár 7 is lehet, ami már egyértelműen sok. De ha feltételezzük, hogy pont az átlagot találják el, akkor ültetheted általánosba.

A kertivirágföldnek az összetétele másabb feltehetőleg, mint az általánosé, azért gondolom biztosabbnak az általánost.

ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a vitorlavirágaim rettenetes állapotban vannak, és ilyen földben vannak: [link]

Ami elvileg jó nekik...

ápr. 8. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennél is ott van a +/- 0,5...

Nem értem amúgy ezt az A típust, most meg pH7-et írnak rá, ami egyértelműen nem savanyú.

A virágaidnál egyébként minden rendben van? Nincsenek sötét helyen, kapnak tápoldatot, nem tápozod túl, nem öntözöd agyon, stb.

ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A fénnyel már inkább az a baj, hogy túl sok.

Tápot kapnak. Nem túl sokat, 1-3 hetente, ahogy sikerül.

Az viszont lehet hogy egy ideig túl sokat öntöztem. Most már kevésbé, de nem tudom, a korábbit mennyire lehet helyrehozni.

ápr. 8. 23:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahogy láttam, minden virágföldre rá van írva az a bizonyos +/- 0.5
ápr. 9. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!