Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell apró magot vetni?

Hogy kell apró magot vetni?

Figyelt kérdés
Retket, spenótot vetetettem, azoknak nagy magjai vannak, egyesével vetettem el minden magot. De az ilyen apró magokat hogy kell, pl. Répa?
ápr. 9. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szórni kell és mikor kikelt célszerű ritkítani.
ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Javasoltak olyat, hogy keverd el a területre szánt mag mennyiséget egy-két kanál homokkal vagy hasonló semleges anyaggal és úgy már könnyebb egy helyre keveset szórni belőle.

De sok más javaslat is van rá, érdemes rákeresned a neten akár.

A párom hasonlóan csinálja, mint az 1-es javasolta. Szépen végig szórta a répa magjait az ágyásban egy előkészített sávban és amikor kikelnek akkor a felesleget kitépkedi.

tavaly nekem kellett volna megcsinálni de fogalmam nem volt melyiket kellene kiszedni és mennyit, ő meg nem mutatta meg, így sűrűn maradt. Vicces répák lettek belőle, bár megenni (megtisztítani) nem igazán lehetett. :)

ápr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül egyiket se kell egyesével, mert egyébként se tudod, hogy 10 közül 9 fog kikelni, vagy 1. Mindent sűrűbbre kell szórni, aztán majd kiegyeled kelés után.

A répa magja se apró. Vannak dolgok, amiknek a magja teljesen porszerű, még a mák is nagynak tűnik mellettük. És csak fényen csíráznak, de ha a föld tetején maradnak, akkor kiszáradnak, és elpusztulnak. Na, azok érdekesebbek.

A répát én úgy szoktam ilyen 30 méteres sorokba, hogy hegyes kapával húzok V alakú árkot, és aránylag magasról szórom a magokat, hogy az árok aljába és oldalába is kerüljön. És vagy az egyik lesz jó, vagy a másik. Vagy a mélyen lévő lesz túl mélyen, és nem talál ki, vagy a sekélyen lévő szárad ki, ez adott évtől is függ, de nekem mindig van répám eladásra. Ha véletlenül mind kikel, akkor kapával elvékonyítom a sort (a sűrűbb részt kivágva, a ritkát meghagyva), a maradékot meg kézzel ritkítom.

A sort úgy szoktam betakarni, hogy végigmegyek rajta, és bakanccsal húzok rá földet. Kezdők csinálhatják kézzel is... Egy 30 m-es sor a sorhúzástól takarásig 5 perc. Ha darabos és száraz a föld, akkor még egyszer tyúklépésben végigmegyek a soron, de erre általában nincs szükség.

Ha porszáraz, akkor a sor aljába öntök vizet, szórom a magot, és takarom is azonnal. Mivel kötött a földem, ezért azt már felülről nem szabad zúdítva megöntözni, mert a föld összeáll, összerepedezik, és a répa nem kel ki.

ápr. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!