Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit kellene kérnem a 6 ár...

Mennyit kellene kérnem a 6 ár kert használatáért?

Figyelt kérdés
Jó minőségü termőföld jó infrastrukturával, egy kistraktorral könnyen lehet szántani. Körbesáncolva a vízelvezetés, és nagyméretü földalatti esővíztározókkal és szivattyúval az öntözéshez. Évi kb 2.5 tonna krumplit termeltem, de már 4 éve kölcsönadtam a szomszédnak teljesen ingyen, és ő is ugyanúgy krumplit termeszt. Eddig nem kértem cserébe semmit, még egy kiló krumplit sem a 4 év alatt, de jövőre már nem szeretném ingyen adni. Kb mennyi lenne a realis bérleti díja a földnek?

ápr. 10. 04:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora terület?
ápr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Illetve miben egyeztetek meg a szomszéddal?
ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most utána néztem az átváltásnak, akkor ez 600négyzetméter?


Talán 20-30ezer/év

ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, 6 ár az 600 négyzetméter. Nem egyeztünk meg semmiben, csak ingyen átadtam, hogy használja, mert már nem akartam a földdel foglalkozni. Az öntözőrendszert is engedtem, hogy használja, úgy hogy a szivattyú után én fizetem a villanyszámlát.

Az sem biztos, hogy egyáltalán fizetne érte, mert erről még nem volt szó. Csak mielőtt még átmegyek hozzá szeretném tudni, hogy egyáltalán mennyit kérhetek.

ápr. 10. 08:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, hogy felétek mennyi az ilyennek a bérleti díja, ha egyáltalán van. Mifelénk (Békés megye) örülnek, ha valaki megműveli ezeket a kisparcellás hobbikerteket, így ingyen is adják (adnák) művelésre. Mondjuk a villanyszámlát kifizethetné....
ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont, ahogy előttem írták.

Nagy területeket bérbe lehet adni, van rá kereslet, de a kiskerteket általában ingyen se műveli senki, csak a méteres gaz lepi, vagy a tulajdonos gyomirtózza, vagy fizet valakinek, hogy kaszálja le időnként. Még 1-2000 m2 szőlőket és gyümölcsös hobbitelkeket is odaadnak ingyen, állapotfenntartó művelésre.

Lehet persze, hogy nálatok pont van kereslet kiskertre, ezt neked kell tudni. Felénk (Heves megye) ha 50 (esetleg 100) kiló krumplit kérnél a locsolás fejében, az bőven megfelelő lenne. De ha csak 50-et ad, azért se vessz össze vele, mert utána gyommentesítheted magad a kerted.

Esetleg ha vannak felétek napszámosok, akik reális áron dolgoznak, akkor megteheted, hogy művelteted a kertet, és a krumplit meg eladod. Ha úgy jobban jársz.

ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy szivattyú nem fogyaszt sokat, tettem rá mérőórát, és egész jelentéktelen a fogyasztása még éves szinten is. Kár is volt megemlítenem az előző hozzászólásban.
ápr. 11. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!