Kezdőoldal » Otthon » Kert » Domboldalba fűnyírót vagy...

Domboldalba fűnyírót vagy fűkaszát jobb venni?

Figyelt kérdés
Olyan 20% lehet, fel lehet rajta menni kocsival vagy kerékpárral de csak 1esben. Annyi még hogy sok északi oldal, a víz is erre folyik, erősen szokott nőni a fű.
ápr. 20. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kaszát
ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Mindegy. Amelyik szimpatikusabb. 20%-os lejtést simán lehet nyírni fűnyíróval is, önjáróssal meg pláne.
ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért mert nekem a fűnyíró tologatása kényelmesebb tűnik. Fűkaszát már használtam és nem szeretem.
ápr. 20. 14:54
 4/14 A kérdező kommentje:
Fűnyírót még sosem használtam
ápr. 20. 14:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Soha nem használtál még fűnyírót? Mekkora területről van szó? Nálam is kb. ekkora a lejtés, én körbe nyírom, szóval nem fel-le haladok, hanem körbe, befelé haladva, mert így kell tolni a legkevesebbet dombnak felfelé. Kb. 1000m2 körül már azt mondanám, hogy vegyél önjárós fűnyírót és nyilván benzines vagy akkus, (ha veszel hozzá elég akkut), azalatt nem muszáj és azalatt lehet akár elektromos is.
ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igazából ilyen helyen egyikkel sem könnyű.Én damilossal előbb lekaszálnám.
ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha fűnyarót veszel akkor meg kell nézni hogy melyik irányba és mennyit szabad dönteni.

Ha nem kell annyira szép gyep, akkor elég egy motoros kasza is.

Ha nincs sok tereptárgy, fa, kerítés, akkor tehetsz a kaszára fűvágó lapot is és úgy kevesebb benzinnel meg lehet csinálni.

ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha tudsz kaszálni -rendes kaszával- az lenne a legjobb. Arra is gondolj, hogy a kasza -akár a fűkasza is- elviszi a nagyra nőtt füvet is, fűnyíróval az már nehezebb, és gyakrabban is kell nyírni, mint kaszálni.
ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem kell szép gyep, akkor fűkaszával elég egy évben 5x levágni, szárazabb évben 4x is. Fűnyíróval viszont elég gyakran kell, mert ha nagyra nő, már nem viszi. Ha sok mindent kell kerülgetni, akkor az is a fűkasza mellett szól.
ápr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem szoktam sűrűn nyírni a füvet /ez inkább ősgyep féle vegyes fű/ csak akkor, ha már nem vinné a fűnyíró, ha még nöne. Tavaly 18-szor nyírtam, idén már 5-ször. Erre tényleg gondolj, kaszálni biztos kevesebbszer kell.

Én amennyire lehet nem avatkozom a természet dolgába: szoktan érintetlenűl hagyni kisebb területeket a rovaroknak. Gondolom, nálad sem pázsit van, mert akkor fel sem merült volna a kasza lehetősége.

ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!