Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet még borsót ültetni?...

Lehet még borsót ültetni? Milyen fajtát?

Figyelt kérdés

Február végén és március közepén ültettem korai borsót, 750 grammot. Összesen 16 db kb 3,5-4 méteres sor lett, nem vetettem olyan sűrűn. Szépen kikelt, az első ültetés egyik fele már kezd virágozni. A virágzó rész alapján szerintem idén nem lesz annyi, mint tavaly.

Emiatt gondoltam, hogy lehet-e még ültetni vagy már nem érdemes? Az ország nyugati felében élek. Volt azért eső, de messze nem annyi, mint tavaly és nagy meleg is volt több hétig. Úgy tudom, hogy a borsó a nagy meleget meg már nem szereti.



ápr. 21. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem most még nem késő.
ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Lehetni lehet, de nem érdemes. Ha bejön a meleg idő, meg a hosszú nappalok, akkor egyből virágot fog hozni, mikor még csak 20-25 cm-es, vékony egyszálas növény lesz, és a rossz kötődés miatt átlag 1-2 db 2-4 szemes hüvelyt fog teremni.
ápr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Határeset,de nyilván meg lehet próbálni.
ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mire leterem, már július, addigra olyan meleg van, hogy alig lesz rajta érdemi termés.


Tavaly nekünk is kb. kétszer annyi termett, mint idén, dehát akkor mijden héten esett kétszer és nem voltak 25 fokok áprilisban.

ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A meleg idő miatt gondoltam én is, hogy már nem érdemes annyira ültetni. Köszönöm a megerősítést.

Igen, tavaly sokkal esősebb idő volt nálunk is. Tavaly 1 kg borsót ültettem el és kb 10-11 db 10 literes kannát szedtem tele. Rengeteg volt rajta szerencsére. Még van is belőle a fagyasztóban 6 zacskóval. Idén a növényekre nézve szerintem fele sem lesz a tavalyihoz képest. Pedig azért többször öntöztem is.

ápr. 22. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!