Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik növény az ami magas,...

Melyik növény az ami magas, nem terjed agresszíven, és nem terjedelmes? Van ilyen?

Figyelt kérdés
Magas alatt max 3 métert értek.
ápr. 28. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pálmafa, kaktusz, termő bokrok.
ápr. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3 méter nem nevezhető magasnak, fa esetében kifejezetten törpe növésűnek számít, de a bokrok között is vannak magasabbra növők.

Vannak olyan növények, de nem mellékes az sem, hogy milyen funkciót kellene betölteni, pl ribizli bokrokból, vagy díszfákból nem szoktak sövényt kialakítani.

ápr. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Babérmeggy,khaki szilva.
ápr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Átgondoltam, tehát 3-6 méter közötti növényt keresek. Egy kis részt szeretnék eltakarni vele.
ápr. 28. 11:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Következő kérdés, hogy a hely napos, félárnyékos, vagy árnyékos?

Illetve a tala.

Ezek függvényében, illetve a takarás módját figyelembe véve lehet válogatni.

Takarásra sokszor előnyösebb olyan növényt választani, ami terjeszkedik, de jól kordában tartható.

Pl futórózsa, ami a virágaival díszít, vagy egy negfelelő szőlő fajta, ami terem.

Viszont ezeknek a növényeknek kell támrandszer, ahol megkapaszkodhatnak.

A másik lehetőség valamilyen bokor, vagy kis termetű fa.

Labdarózsa, mogyoró, örökzöld növények, stb

ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez a válasz most ellentmondott mindennek. 3-6 méter az eléggé magas és mit szeretnél vele takarni, ha nem terjedelmes? Én továbbra is a célra megfelelő pálmafa fajtát tudom mondani, de az nem takar semmit.
ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Északi fekvésű hely, félárnyékos.

Kerítést szeretnék takarni kb. 3 méter szélességűt. Plusz szeretném ha kerítésen túl látszana egy szép nővény …. Most nem szeretnék a részletekbe belemenni, de szomszéd szétbarmolta mellettünk lévő kis telkét, ami le sincs kerítve, utcán járnak, látják, ezáltal ronda a mi házunk egy része is …..

ápr. 28. 16:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Egymás mellé ültetett tuják esetleg?
ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tuja van, a másik oldalon, nagyra jön, terjed, hely kell neki. Nekem akkora helyem nincs sajnos.
ápr. 28. 23:06
 10/14 A kérdező kommentje:
*nagyra nő
ápr. 28. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!