Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan fa amit közvetle...

Létezik olyan fa amit közvetlen ház mellé 3 méterrel lehet ültetni, de a gyökerei nem emelik meg a járdát és az alapot, viszont legalább 7-8 méteres magas lesz?

Figyelt kérdés
Szeretném egy emeletes kertesház emeletét beárnyékolni, ami déli fekvésű, de csak kevés helyem maradt.

máj. 6. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
A természet mindig utat tör magának.
máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó világos szoba, nekem is az,
máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami ilyen magas, annak a gyökerei is nagyok, hiszen különben kidőlne.

Árnyékolót szerelj fel, arra nem kell évtizedeket várni :)

máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ausztriában például sokan ültetnek sárgabarackfát a házak tövébe.
máj. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én virágos kőrist ültettem erre a célra, ami elvileg 8 méter körüli magasságot fog elérni viszonylag hamar.

Amit még szerettem volna, de mivel utcafront és nálunk lopják a növényeket: díszcseresznye. Az is van az utcánkban és pár év alatt kb. 8 méter magasra nőtt (Kanzan díszcseresznye).

Kislevelű hárs is szóba jöhet. Sűrű árnyékot ad és nem támadják kártevők.

Esetleg Leyland ciprus. Ha nem nyírod, akkor kb. 10 méter magas lesz (hamar) és tömör árnyékot ad. Olyan lesz, mint egy fenyő, csak sűrűbb. Az utcánkban van egy 8 méter magas Gold Rider Leyland ciprus, gyönyörű. Mondjuk az télen is árnyékol, ha az baj.

máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 A kislevelű hárs nem rossz, de azt írja néhány kertészet, hogy lassú növekedésű.

A virágos kőrisről szintén lassú növekedést írnak. Bár nem írtam, de minél kevesebb időt szeretnék várni az árnyékra, ezért is nehéz "jó" gyökérzetű fát találni.

A díszcseresznye is nagyon szép, de nem tudom elég-e a gyökérrendszerének a hely.

A Leyland és egyéb ciprusféléket én is nézegetem. Van is egy a kertemben. Eddig talán ez a legjobb választás, viszonylag gyors növekedésű, "jó" gyökérzettel és a tujáknál sokkal ellenálóbb. A téli árnyék nem jelent gondot. Van egy nagy északnyugati ablak is, ahol fény jut be.

Köszönöm, ha még van ötlet, szívesen fogadom.


#3 Csak szeretném, ha magát a ház falát is árnyékolná valami, hogy ne hevüljön fel annyira nyáron a fal. Egy jó fának nincs párja. De azért köszönöm az ötletet.

máj. 11. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!