Kezdőoldal » Otthon » Kert » Trapézlemez kerítés?

Trapézlemez kerítés?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Belátásgátló kerítésen gondolkozom.

Trapézlemez kerítés tűnik a leg időtállóbnak.

1.8-2m magas kerítést szertnék.

Azt szeretném megkérdezni, hogy alapot nem tudok neki rakni csak az oszlopokat tudom lebetonozni. Elég egy ilyen kerítésnek ha a függőleges oszlopok kb 1méter mélyen nagy betontuskóba vannak ágyazva? A szél nem tudja kidönteni?


Köszönöm


máj. 13. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, elég az 1 méter.
máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alap nem tartana amúgy sem, az oszlopok a lényegesek.

Ha teljesen nyílt a terület, akkor esetleg lehetnek olyan különösen nagy viharok, amik bajt tudnak csinálni. Főleg az uralkodó szélirányra merőlegesen veszélyes. Szőlősorokat is láttam én már kidőlve, pedig a szőlő lombján azért átfúj a szél.

De ha aránylag zárt, beépített a vidék, akkor 1 méternek már elégnek kell lenni.

máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 1m mélyen lebetonozod az oszlopokat, az tökéletes! Mivel fagyhatár alatt van, örök életű lesz. Az oszlopok közé vizszintesen merevítéseket kell berakni kb. 50-60cm-ként,mert a trapézlemeznek önmagában nincs tartása.

Hogy maga a lemez mennyire lesz időtálló, arra nincs tapasztalat. Sajnos egyre vékonyabbakat gyártanak, már 0,2mm vastagságű is létezik, amely pusztán 2-3-szorosa egy sörösdoboz lemezvastagságának. A rozsdásodás ugye az örök ellenség.

máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!