Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy cserepes törpeszegfűm...

Van egy cserepes törpeszegfűm elkezdett száradni, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Víz van alatta folyamatosan. Az ablakpárkányban van, most hogy kezd jobban tűzni a nap, nem tudom, az lehet a gond?

máj. 16. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan van alatta víz, akkor simán kirohadhatott a gyökere.
máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is erre tippelnék. A mocsári és vízi növényeken kívül semmilyen növény nem szeret folyamatosan vízben állni.
máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamint, ezen kívül:

Az ablakpárkány külső, vagy belső oldalán? A belső oldal nem alkalmas neki, mivel mérsékelt övi kültéri növény.

máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Túllocsoltad és kirothadt. Ha alulról töltögetős locsolás-kedvelő vagy, akkor tölts vizet alá locsoláskor, de amit nem szív fel 10 perc alatt, azt öntsd ki alóla. Különben a következővel is így jársz.
máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Lehet kipróbálom akkor, hogy most nem adok hagyok alatta, hátha még menthető. A fura az, hogy már 3,5 hónapja megvan, és az elején azt tapasztaltam, hogy ha 1 nap alatt felszívja a vizet, és ha pár napig nincs alatta, akkor meg lekonyulnak a szárai. Az utóbbi 1-2 hétben kezdődött ez száradás. De a szárak legvégén meg még hajt meg bimbózik...
máj. 17. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Szedd ki a cserépből, és nézd meg a földlabdáját. Lehet hogy túl begyökeresedett, és nincs benne elég föld, így nem tudja megtartani a vizet. Ha ez a helyzet, ültesd nagyobb cserépbe.
máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!