Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly ültetett meggyfámnak...

Tavaly ültetett meggyfámnak mi a baja? Kép mellékelve.

Figyelt kérdés

Én a sok esőre tippelek, de nem tudom. Nagyon rosszul néz ki a törzsén egy 5 centi hosszú szakasz. A lombja egyébként szép egészséges, fejlődik. Volt rajta virág is szépen.

Menthető vagy szedjem ki? :(

Ha igen, hogyan?

[link]



máj. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Citoszporózisnak tűnik. Elvileg menthető még a fa. Le kell szedni a beteg részt és kezelni a "sebet"
máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az esőhöz garantáltan nincs köze.

Ez szerintem tavalyi monília nyoma. De mindenképpen valami tavalyi dolog, a közepében lévő ágcsonkból kiindulva haltak el sejtek. De jelenleg úgy tűnik, a fa szépen kinőtte a betegséget, nincs vele teendő. Ha még most is ott lenne a betegség, mézgás lenne a környéke. 1-2 év múlva a nyoma is elmúlik. (Természetesen virágmonília ellen permetezd szorgalmasan.)

Ha egészséges egy fa, szépen fejlődik, akkor mi indokolná a kiszedését?

máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Van fabalzsamom, azzal lekezelem holnap és remélem nem lesz gond vele.
máj. 22. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek kezeled le?? Ez nem friss seb. Kb. olyan, mint ha megvágod magad, aztán egy év múlva nekiállsz Betadine-nel kenegetni a helyét. A fabalzsam friss sebek kezelésére való, itt meg nincs friss, nyílt seb, ahol be tudna lépni bármi fertőzés. (Esetleg halott fát korhasztó gomba, ez mintha már ott is lenne, a kép alapján. De ez meg nem káros, mert ha elkorhad, akkor az új növekmény könnyebben körbe tudja nőni a sebet, és pár év múlva már csak egy függőleges csík fog látszani a sima kérgen. Még pár évvel később meg már az se.)
máj. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!