Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell gondozni a medvetalp...

Hogy kell gondozni a medvetalp kaktuszt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a tied télálló-e, vagy sem. Van, amelyiket kinn lehet hagyni télen is. ha nem tudod, a tied melyik, inkább vidd be.

A pangó vizet nem szereti, attól a gyökerek rothadásnak indulhatnak. Tehát, alapvetően én akkor öntözöm, ha látom, hogy nagyon száraz a földje. Ami alul megmarad, azt mindig kiöntöm. Kb novembertől márciusig kevésbé meleg helyen (mondjuk 2 ablak közt), víz nélkül teleltetem át. ( nem locsolom, egyáltalán nem). Márc. elején apránként elkezdem újra locsolni, s amikor már tartósan jobb idő van (nincsenek éjjeli kemény fagyok,) kirakom a teraszra. Az egész nyarat itt tölti, némelyik virágzik is!

2011. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha télálló, akkor sehogy.

Ledobod egy napos helyre és cső.

2011. máj. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van de én sem tudom, hogy télálló-e vagy sem. Ültessek ki egy levelet és lesz ami lesz? Ha télálló, akkor vajon hány fokig az? Egyébként ha megnő, irdatlan nehéz ki-be cipelni. az enyém úgy egy méter körüli, de a tél előtti becipelésnél mindig képződik szaporítóanyag, letörik egy-egy levél.Jó lenne ha télálló lenne, akkor kiültethetném.
2011. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem télálló van, meleg, napos homoktalajon és az elfagyáson még nem is gondolkozott soha.


A fagyállóak többnyire elfekvőek, de van ami felfele nő.

2011. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is télálló van,semmi különleges gondozást nem igényel tele van bimbóval nagyon szép sárga virágjai vannak,a látványért is megéri tartani.
2011. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!