Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szappanos fürdővízzel lehet-e...

Szappanos fürdővízzel lehet-e a kertet locsolni?

Figyelt kérdés
Pl füvesítés után a gyepet, vagy esetleg fákat, zöldségeket?
2011. máj. 15. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A szappanos vizet a levéltetű nagyon nem szereti.
2011. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretik a növények
2011. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekelne engem is. És mosószeres és öblítős vízzel ugyanez...


Eddig ezeket nem öntöttem olyanra, amit megeszünk (zöldségekre).

Öntöttem viszont gazos gyepre erősen szappanos vizet, és nem halt ki eddig sosem.

Mosószereset pedig virágok mellé (nem rá a növényre, csak mellé/köré), az sem halt ki.

Ja és nagy fák mellé is úgy, hogy nem közvetlenül a törzsre, hanem csak mellé a talajra...


Nem vettem még észre pusztulást.

?!

2011. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem a növényeknek árt, hanem annak aki/ami megeszi őket.
2011. máj. 15. 22:56
 5/7 anonim ***** válasza:
a növényeknek nem árt
2011. máj. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:

Bár ilyet még nem csináltam, hogy fürdővízzel locsoljak, de mosogatásból felfogott öblítő vízzel viszont igen. (folyóvíz alatt öblítek, de nem engedem elfolyni, hanem bedugom a mosogató lefolyóját s onnan termelem ki a vizet)


Ennyitől egy növénynek sem lesz baja. A szappanos vizet, ahogy az első is írta a levéltetvek tényleg nem szeretik, tehát ellenük kifejezetten hatásos. Azt viszont hozzáteszem, hogy olyan növényt, aminek kissé viaszos a levele (pl. sarkantyúka) még tetvesedés esetén sem nagyon ajánlatos permetezni, mert lemossa ezt a védőbevonatot és így megégetheti a nap a levelet.

2011. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem közvetlen most nőtt ki a fű akkor lehet, a fákat is nyugodtan.

A talaj nagyon sokat kibír, nagymamám még az ecetes salátalevet, mosogatószeres vizet is oda öntötte, most is ugyanolyan szép a fű, mint volt, persze itt nem angol golfpázsitról beszélek. A forró olajat nem szerették a buxusai, de az is kiheverte 2 év alatt. Láttam már olyat, ahol a hipós vizet folyton a fákra öntik és még mindig élnek, pedig gázolaj is folyik oda néha.

2011. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!