Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül egy kútfúrás?

Mennyibe kerül egy kútfúrás?

Figyelt kérdés
Kiskerti kútra gondolok,és müanyag csövesre. )A szivattyú már megvan hozzá.)
2009. márc. 17. 16:35
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
90%
A kútfúráshoz ma már engedélyt kell kérni a polgármesteri hivatalban. (az más kérdés hogy senki sem szokott)
2009. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
87%
Én pont vizes szakmában tanulok, nem mindegy h megyik vizzáro réteget furják meg mert a felső talajvizréteg általában mindenhol eléggé szennyezett.. mielott elkezdenénk locsolgatni a növényeket be kell vizsgáltatni a vizet és ha nem jo minőségű lejebb kell furni (nitrogén foszfor elöször telitődik a növényekben majd toxicitást okoz!!!!)
2009. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
82%
Azt nem tudom hogy mennyi csak azt hogy ezt is meg akarják adóztzatni...
2009. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
85%
Én amikor el kezdtem az építkezést az első beruházás a telken egy 54m. mély szűrős kút fúratása volt. 2"-os horganyzott cső két helyen szűrőzve, össz. 6fm. a szűrős rész. Garantált 100.l/perc.vízhozammal. 1974-ben anyaggal együtt ( cső, szélkazán, idomok, szivattyú, akna, villanyszerelés és 180literes tartállyal szerelve 25ezer Ft-ba került. Azóta is csodálatosan működik, kivéve a szivattyút, amelyet azóta már 2-szer cseréltünk.
2009. márc. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Kútfúrás garanciával

110-es cső : 4000-5000 Ft/m áron , talajszerkezettől, területtől függően .

125-ős cső : 5000-6000 Ft/m áron , talajszerkezettől, területtől függően, minőségi szűrővel. Helyszínen összeszerelhető állvánnyal.

2010. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Kútfúrás árak béléscsővel, garanciával:

[link]

[link]

[link]

Szivattyút korán vettél. Elég lett volna a kútfúrás, kútépítés után.

Szivattyúkat kereshetsz itt is.

[link]

2011. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Kútfúrás árak itt is.

[link]

2011. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Nekem egybehangzóan több szakember egymástól függetlenül azt mondta hogy a legjobb az ásott kút. Fúrt kútnál aki kutakkal foglalkozik megjegyezte ha a fúrt kút eltömődik homokkal azt már tisztítani nem lehet. Aki biztosat akar annak ásott kút már 40 éve megvan. Fúrt kút meg ki tudja meddig bírja,legjobb az ásott.
2011. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zoli17 válasza:

9es. nem tudom elképzelni hogy 1000 ft ért fúrnak nálatok.. szerintem el ütötted nálunk a pilisben 12.000 métere, és ez csak a kezdet. erre igen szép kiállás jön, bekötés stb... szóval nem olcso, viszont van.

priviben ajánlok itt pilisben olcsobbat.

2013. okt. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves zoli17!


Az a fúrás kb. 9 éve volt, 40-es PVC csővel, anno 60 liter feletti hozammal. A kút azóta is folyamatosan működik, egy 1000 m2-es parkot öntözünk vele. Idén mértem, lehet, hogy csak a kevés csapadék miatt, de most közelebb volt az 50 l/perchez, viszont ide még így is bőven elég. Gyanítom az átmérőn kívül az is nagyon számít az árban, hogy az Alföld homokjában nagyságrendekkel könnyebb fúrni, mint a Pilisben, ezért én egyáltalán nem kételkedek a drágább árakban, de ahogy nézegettem a - nekem - helyi hirdetéseket, itt még mindig látni 2000 Ft/m árakat, anyaggal.

2013. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!