Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza vagy fűnyíró?

Fűkasza vagy fűnyíró?

Figyelt kérdés

cca.200 m2 füvesített terület van a portán.

nem szeretem nagyra meghagyni de előfordul hogy nem érek rá és ilyenkor nagyon megnő.Utána fűnyíróval sokáig tart.

Alacsony füvet is lehet vágni fűkaszával szépen vagy a nagy fűre találták ki? És gyorsabban lehet végezni vele (kis fű esetén) mint a fűnyíróval ?


2011. jún. 1. 19:33
 1/6 anonim válasza:
85%
Lehet vele alacsonyra is nyírni, csak oda kell figyelni, hogy ne legyen hullámos. Igazából nem sík területre találták ki, hanem olyan helyekre ahol fűnyíróval nem férsz el: árok, szűk helyek stb. Egyenes sík területen gyorsabb a fűnyíró.
2011. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Sík, egyenletes területre fűnyíró.
2011. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
77%
Én szeretem a fűnyírót, nekünk 1700 m2 sík terület tartozik a házhoz, ezt általában azzal nyírom, kivéve pince tetejét, szegélyt, illetve az udvar után még egy 10.000 m2 rét illetve erdő ( 5000m2) tartozik, ezt már inkább fűkaszával nyírom.
2011. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó, nem is a terület miatt hanem ha nagy a fű akkor lassú. Bár egy bika erős fűnyíróval.....

Fűkasza hátránya sztem hogy nyáron 40 fokban is fülvédő maszk stb.

Húúúú..lehet most lebeszéltem magam... :))

2011. jún. 1. 20:18
 5/6 anonim válasza:
54%
inkább ajánlom a fűnyírót, ha szép füvet akarsz, a kaszával nem lehet egyenletesen és szépen nyírni, az inkább a 30 centis fűre van kitalálva, illetve a nehezen megközelíthető helyekre, egyenletesen nem tudsz vele nyírni.
2011. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tutibb a fűnyíró. Inkább igyekezz gyakran nyírni, hamarabb végigfutsz rajta.

Én tavasszal felejtem el mindig nyírni, és akkor az első adag, jó nagyra nől...Akkor megtanulom, hogy nem szabad hagyni...


Egyébként úgy könnyítem ilyenkor a vágást, hogy a fűnyírót nem tolom neki, mert akkor a nagy fűre rátéve ugye leállnak a lapátok... Hanem felemelem az első kerekeit, és úgy haraptatom vele... Hát iszonyú szenvedés, de szerintem a fűkasza úgyis ritkán lenne csak használva, és az veszélyesebb is...

2011. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!