Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a szobanövényem neve?

Mi lehet a szobanövényem neve?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé hülye vagyok a növényekhez és nem tudom mi a neve az egyik szobanövényemnek, amit ajándékba kaptam. Szeretnék utánanézni, hogyan kell gondozni, de így rákeresni se tudok.


Puha, vékony (nem szélességre!) levelei vannak, rózsaszín, krizanténra emlékeztető virágai vannak, kb 1-2 cm átmérőjűek.

A levelei kinézete olyan, mint egy átlag levél, a hosszanti főérből kisebb oldalerek ágaznak le, "átlagos" formájúak.

Tud valaki segíteni, hogy hogy hívják a nevét? :)


2011. jún. 5. 13:17
 1/3 anonim válasza:
fényképezd le,úgy egyszerűbb nekünk is kitalálni
2011. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy cinererária:


[link]

2011. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem cinerária, bár nagyon hasonlóak a levelei. A virágai sok-sok ki hosszúkás sziromból állnak és többé-kevésbé gömb alakúak, kb 1-2 cm átmérőjűek. Nincs "közepe" a virágnak, mint a cineráriánál.

Bocsánat a "szabatos" fogalmazásért, de a botanika és én aléggé messze állunk egymástól...


Fényképezőgépet pár napja sikerült belejtenem vízbe, egyébként feltettem volna fotót, de így max lerajzolni tudnám, ha tudnék rajzolni...

2011. jún. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!