Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence krízis! A többi infó...

Medence krízis! A többi infó lent. Szerinted?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy nagy medencét! Lehetőleg olcsót, de ha drága akkor részletfizetéssel megoldani! Milyen medencéket ajánlotok? Mekkora legyen? Hogy tartsam tisztán? Mit tegyek a medence alá? Egy nyarat ki bír egy feltöltéssel?

Én kb. 305 cm átmérőjűre vagy 366 cm átmérőjűre gondoltam, de érdekel a véleményetek! Ha még eszetekbe jut valami írjátok le! Köszi


2011. jún. 8. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

kezdésnek vegyél viszonylag olcsón kapható, önmagától (ill. a víztől) felállósat. pár ezres csak, van vízforgatója. lehet kapni alá való takarót, sőt borítót is. én nem költök baromi drága víztisztítókra, veszek 5l sima hipót, bele a vízbe és 1hónapig a legnagyobb kánikulában is tökéletes, max le kell fölözni a belehullott vacakokat. nincs hipószaga, de lehet kapni mindenféle csodaszereket is, ha az jobban bejön.

a miénk 366cm átmérőjű és 1m a mélysége

2011. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, hol lehet "pár" ezresért venno medencét? Engem is érdekelne. :D


Én olyan 20 000 ft körül látok mindenhol, 3 m átmérőjű, vagy amit te is írsz. Én is szeretnék a gyerekeknek, ha lehet olcsón. Úgy gondolom ezek a medencék nem érnek ennyi pénzt meg.

2011. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a kérdéseimre még választ csak az elsőtől kaptam..
2011. jún. 8. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hányan vagytok rá nekünk (2felnött2gyerek)is ekkora medencénk van (366) ,30000-körül volt az ára takarófóliával a metróban felfújós karimájú,és mivel füves kertünk van én nem vettem alá semmit,mert a termálnak is kemény az alja a fű amúgy is kidöglik szóval mindegy.szerintem marhára megéri igaz még csak 3* fürödtünk benne ha 2000 jegyárral számolunk akkor már tavaly óta párszor behozta az árát,és utáljuk a tömegnyomort,sőt még éjjel romantikus fürdőzést is bevállaltuk. :). kibír egy nyarat ha nem fürdik benne senki,mert ha fürdesz mindig kerül bele valami nyál,naptej ami lefolyik......stb én kútról töltöm fel 10köb,fér bele és vettem klór granulátumot nem volt drága és nagyon kevés kell bele.meg az annyira nem irritáló mint a hipo mégiscsak gyerekek lenyelik ilyesmi. ha meg tudom hogy szar idő lesz leeresztem kimosom az alját elég macera de írtó mocskos tud lenni 1hó után.újra tölt és helló
2011. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 3 éve vettünk 4,5 m átmérőjűt,olyat,aminek csak a szélén a gyűrűt kell felfújni,az oldalát már a víz kinyomja-akkor volt 54.000,de részletre vettük.Amekkorát te szeretnél,tudtommal akkor 25-30.000 körül voltak,szerintem most sem lehet sokkal több.Alá mi csak egy szimpla,vékony fóliát teszünk minden évben,viszont a helyét mindig megássuk,hogy egy pár cm-rel azért mélyebben legyen,s hogy a talaj biztosan egyenes legyen.Ezzel vigyázni kell(vízmértékkel mérni kell!)mert ha csak egy centivel is egyenetlen a talaj,rögtön el fog menni az egyik irányba,s a sok víz(miénk 13.000 literes,ami ugyebár ugyanennyi kg)elviszi,s kiborul"!A vegyszerezés nem bonyolult,ami nálam tuti recept:algaölő 3 naponta(rájuk van írva az adagolás,mennyi vízhez mennyi kell),Gyorsaklór"(így hívják!)szintén 3 naponta,amely ilyen granulátum,s fel kell oldani kicsi vízben,majd a medencébe önteni,ill.,,Tartaklór"ami a klórtabletta.Ez utóbbit bele kell tenni egy úszó klórtartóba,s állandóan a medencében kell lennie.Ha ezeket betartod,és vigyáztok,hogy pl koszos,homokos lábbal ne menjetek bele,tuti a siker!A miénkhez takarót is adtak,estére nem árt letakarni,illetve ha nagy a szél,hogy a sok szemetet ne hordja bele.S ha esetleg mégis,kis műanyag szűrővel ki lehet pecázgatni a bogarakat,leveleket,miegymást.Remélem,tudtam segíteni!
2011. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem írtam hozzá,de igen,ha ezeket a vegyszerezési és tisztántartási aranyszabályokat betartod,kibír egy nyarat!
2011. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok, csak még annyit hozzá, a miénk már a 3. nyarat tapossa. :)

az egyenes talajra valóban vigyázzni kell, mi nálunk is egyengetni kellett a füvet alatta. :)

és valóban pár ezres egy igazi, ásott, betonozott medencéhez képest, amibe pár milla a gépészet is :))

auchanban most 15-20e ft körül már kaphatók nagyok, a takarót kellett cseréli idén rajta (kutya megrágta) az volt 3600ft.

ja és vanmég kb. 2e ft villanyköltséged is, ha használad a szűrőjét. :) ( mi már nem szoktuk, úgyis cserés havonta)

2011. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A maglódi Auchan-ban kapsz 18.990 ft.366*92 cm.-es.A medence alá hungarocell lapokat rakjál.Ez alá nagy fóliát 20 négyzetméterest.Éjszakára le kell takarni a takarófólia külön kb 4 ezer ft.
2011. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!