Kezdőoldal » Otthon » Kert » Homokos, agyagos földbe...

Homokos, agyagos földbe milyen növényeket ültessek? Csak sziklakert jöhet szóba?

Figyelt kérdés

sziasztok! egy meredek domboldal van a házunk mellett, egyben az egyetlen helyszín arra, hogy valami szemnek szép, növényes részt alakíthassunk ki. a talaj homokos, agyagos - rémes. szó szerint sárga és amikor felástam olyan agyagtömböket is találtam, amikből köcsögöt csinálhattam volna. egy részére sziklakertet próbálok csinálni, de jó lenne ha más tipusú növények is helyet kaphatnának itt.

szerintetek mit ültethetnék ilyen talajba?

köszönöm, ha írtok!


2011. jún. 14. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak nézz szét az utcában és szomszédokba, és amelyik növények szépek, azt ültess!

A szemlét évente több alkalommal megteheted, mert valami tavasszal szép, valami nyárutón...

(ha nem tudod beazonosítani, akkor fénykép alapján majd itt mi)

2011. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szia! köszi, hogy válaszoltál! sajna kisváros külterületén élünk, itt csak gyümölcsfák vannak és ipartelep :( a szomszédaim megrekedtek a cseresznyefánál és néhány tő rózsánál...
2011. jún. 14. 17:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor próbálkozz, legfeljebb jövőre mást ültetsz. Ha nem akarsz feleslegesen magokra költeni, akkor kérdezz körbe a (nagy)szülők és ismerősök között, hogy nincs-e valakinek fölösleges magja ingyen. Én pl. egy csomó büdöskemagot kaptam nemrég a nagyanyámtól, pedig épp csak elsóhajtottam magam, hogy az építkezés miatt kipusztult. Meg vagy egy rakás bolti mag is itthon, amit nem lesz időm elvetni sosem (a család többi tagja a kertészkedéssel a magvásárlásig szokott jutni, úgyhogy sok a felesleges).
2011. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Laikus vagyok, talán a büdöske elég túlélô, aztán nálunk a levendula is igen bírja a száraz-szegény talajt, és sziklakerti hatású kicsit, de gyorsan fut a porcsinrózsa (alias kukacvirág :)
2011. jún. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! máris közelebb vagyok a megoldáshoz! próbálkozom lelkesen :)
2011. jún. 15. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem reménytelen, lehet rajta kertészkedni. Én a sziklakertet akkor se csinálnák, ha más lehetőségem nem lenne. Csinálj olyant, amit meg is ehetsz!

Nálad kicsit neccesebb a dolog, csak ne felejtsd elolvasni a fajtához leírt ajánlót (a hátoldalt vagy a leírást a neten). Itt is javasolható megoldás, amit korábban mondtak: Kérdezd meg a szomszédot, ő mit termeszt a kertjében.

2011. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!