Kezdőoldal » Otthon » Kert » Barackfa magról, hogyan?

Barackfa magról, hogyan?

Figyelt kérdés
Pár éve vettem egy Kiskunsági minőségi kajszit.Idén már borzasztó jól terem.Szeretnék magról ültetni még v. 10-20-at.Hogy kezdjek bele és mikor?
2011. júl. 3. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb ősszel elültetni. De arra számíts,hogy ezeket a nemesített fajtákat majd be kell oltatni. A magról kelteknek nem jó ízű a termésük,nem lesz olyan,mint az eredeti.

Nekem szerencsére van nemesítetlen ananász barackfám. Azt

nem kellett oltani,ugyanolyan jó a termése,mint az anyafáé. Igaz,ez a fajta 60-70 éve létezett. Ma már nagyon ritka.

2011. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy rosszabb, a magonc, mint az anyanövény.

Lehet ugyanolyan,de jobb és rosszabb is.

2011. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

heló

Elnézést hogy zavarlak a kérdésemmel csak azt akarom tudni hogy gyümölcsfák magját hogyan kell elvetni. Tudom hogy kell rétegezni meg hűvösön tartani. Arra kérlek hogy ha tudod lépésről lépésre írd le. pl mikor hogyan mennyi ideig stb. Gondolok pl. almára körtére szilvára cseresznyére meggyre. Válaszodat előre is köszönöm. Természetesen alanynak akarom őket.

2011. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!