Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyha én őszi búzát akarok...

Hogyha én őszi búzát akarok ültetni (800 négyszögöl) Jóesetben hány Q búza lehet?

Figyelt kérdés

Üdv. Mamámtól örököltem földeket, én nem nagyon értek hozzá de búzát szeretnék ültetni bele... Őszi búzát azt elültetem most, tavaszra kikel learatom és akkor haza is hozhatom zsákba és ennyi? Gondolom egyszer le kell permetezni is...

Ez kb mennyibe kerülni ültetés...aratás hazaszállítás+szártépő...?

Köszönöm


2011. júl. 12. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Őszi búzát azt október végén november elején vetik időjárástól függően és július elején kezdeik meg a betakarítását. Vetés előtt fel kell szántani a földet utánna pedig elmunkálni. Ekkora területen maximum 15 mázsát tudsz termelni.Ha ezt mind bérmunkában csináltatnád akkor jobban járnál ha azon az áron gabonát veszel.
2011. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szántás ára kb 7-8000 Ft. Az elmunkálásé szintúgy. Először veszel akkor vetőmagot azse két fillér. Elveted magad vagy valakivel megcsináltatod. Természetesen nemárt ha szórsz neki legalább egy 50 kiló kombinát műtrágyát olyan 5000 Ft körül van. Aztán tavasszal megint meglehet szórni mútrágyával az ismét 5000 Ft +ha géppel csináltatod akkor még a gázolaj+ munkadíj. És nemutolsósorban jön a vegyszerezés a gyomirtás Azis belekerül jo pár ezer Ft-ba. És legvégén az aratás 800 négyszögöl területet az durván olyan 0.3-0-4 tized hektár azis legalább 7000 Ft ha csak kézzel le nem kaszálod és nekiállsz kicsépelni.
2011. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Ádám. Mennyi vetőmag kell ekkora területre?

És őszi búza jobb vagy inkább tavaszi?(terméshozam stb...)

2011. júl. 12. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:
1 mázsa vetőmagra lesz szükséged. A tavaszi és az őszi búza terméshozama optimális időjárási körülmények között majnem megegyezőek.
2011. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!