Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen a jó kaktuszföld?...

Milyen a jó kaktuszföld? Miből lehet kikeverni?

Figyelt kérdés
És a kaktuszokat alulról vagy fölülről kell öntözni, ha szobában tartjuk őket?
2011. júl. 26. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Van speciális kaktuszföld azt vegyél. Egyébként van olyan kaktusz, amit alulról, van olyan, amit felülről kell öntözni.

Inkább öntözd mindet alulról, abból nem lehet baj.

2011. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hell-ikon ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy savanyú földkeveréket szeretik bár vannak kivételek (pl. az Astrophytumuk amik a meszes talajt kedvelik). "A" típusú virágföld és apró szemű sóder keveréke 1:1 v. 2:1 a sóder javára általában beszokott válni.


A kaktusz nem szoba növény, így ha van lehetőséged szabad levegőn tartani, akkor inkább tedd ki. Ne hirtelen közvetlenül tűző napfényre, mert fog égni, hanem fokozatosan szoktasd hozzá.


Alulról vagy felülről öntözni.. ez egy olyan kérdés amire nem tudnék kimondottan határozott választ adni. Én felülről szoktam és annyit, amíg átfolyik a cserépen a víz (tehát jön ki az alján). Két öntözés között pedig hagyni kell kiszáradni teljesen a talajt.

2011. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

A gyors gépelés eredménye, hogy az előző hozzászólásomban egy-két szó kimaradt, de így is érthető remélem. :)


pl.: "...mert fog égni" az ...mert meg fog égni akart volna lenni:D

Amikor az ember agya gyorsabban jár, mint a keze...

2011. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A katuszföldet próbáltam, de szar.
2011. júl. 27. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban. A bolti kaktuszföld keverék inkább epifita kaktuszoknak, legfeljebb magoncoknak való (utóbbiaknak rostálva). Kaviccsal, homokkal keverve megfelelő a többi kaktusz számára is, de jóval drágább.

Általában úgy szokták mondani, hogy az észak-amerikai fajok inkább meszes, vagy semleges talajt igényelnek, a dél-amerikaiak viszont (az ott jellemző savanyú alapkőzeten kialakult talaj miatt) enyhén savanyú, vagy semleges talajt igényelnek. A talajkeverék összetétele igen változó, általában virágföld és sóder, illetve kvarckavics keverékét szokták ajánlani. De rengeteg lehetséges összetevő van még. Részletes lista és leírás itt: [link]


Feltételezem, eléggé új vagy a kaktuszok terén, ezért gondolom inkább csak virágboltból származó növényeid vannak. Ezek általában a legszívósabb fajok, nincsenek különösebb igényeik a talajjal szemben (sem). Ezeknek a virágföld, homok, sóder keveréke tökéletes. A virágföldből nem kell sok, elég annyi, amennyi kicsit összetartja a keveréket.

2011. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem tudom látogatja e még valaki ezt a kérdést, de azért leírom...

Én nekem kétféle kaktusz van, az egyik Madagaszkár pálma, másik olyan sima kaktusz. Felülről szoktam öntözni, sőt a pálma kaktuszt le is öntöztem nem egyszer leveleit is megpermeteztem vízzel. Semmi baja nem lett az ég egy adta világon tőle, már van 6 éves de elég kicsi ahhoz képest. Igaz nem is ültettem át jó ideje, már ráférne de én sem tudom milyen földbe tegyem most. Virágföldben van már egy ideje, jó kimerült föld lehet. Arra gondoltam keverek homokot kertifölddel és virágfölddel. Az elég laza lenne, a kerti föld simán nagyon megkeményedik, ha vizes összeázik teljesen.

2012. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eleggé későn de azért ideírom, a florimo kaktsuzföldek elég jók!
2016. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!