Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítség! Hogy oldjam meg?...

Segítség! Hogy oldjam meg? Bogyós gyümölcsökből sövényt/kerítést szeretnék kialakítani.

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy egy 25 méteres részen csak bogyós gyümölcsöket ültetnék, egy drótkerítés mellé.


Sajnos fogalmam sincs, hogy milyen távolságra ültessem őket. Meg milyen sorrendben, hogy ne nézzenek ki hülyén, és kb ugyan olyan magasak legyenek.

Mindenből 1- 2 max 3 tő lenne. (kivétel a málna. Abből 4 tő)


Ilyen töveim vannak:


málna (4 tő)

piros ribizli 1 tő

fekete ribizli 1 tő

mézbogyó 1 tő

goji-bogyó 1 tő

fekete berkenye 1 tő

(óriás)fürtös áfonya 2 tő

szeder 3-4 tő

bodza (őt a sarokba gondoltam)1 tő

csipkebogyó (1 tő)

kökény 1 tő


2 nap múlva kapom a töveket, de nagyon tanácstalan vagyok. Minden álmom egy ilyen bogyósokból kialakított sövény.

Mit gondoltok, elég ennyi tő? Én sajnos nem tudom, mert fogalmam sincs, hogy milyen messzire ültessem őket egymástól..

Egyáltalán szeretnek egymás mellett ezek a növények?

Köszi a segítséget!!


2011. szept. 28. 16:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval, még nincsenek meg a tövek, csak hamarosan lesznek. Ha ez a tőmennyiség kevés, akkor még tudok venni.
2011. szept. 28. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:
A 4 tő málna 2-3 év múlva benő mindent! A hajtásai szinte kiirthatatlanok. A szeder is nő, mint a bolond, de nem olyan sűrű, hogy sövényként funkcionáljon. A kökény és a bodza vadon nagy bokorra nő meg, nem tudom mennyire bírják az alakítást.
2011. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A bodza az biztos, hogy bírja, mert nagymamámék is mindig alakítgatták.

A kökényben már nem vagyok biztos. Lehet akkor azt kihagyom a sövényből, és máshova ültetem.

A funkciója elsősorban nem a takarás lenne ennek a sövénynek. Tehát nem feltétlen szeretném, hogy tökéletesen takarjon, és egybe nőjön. A lényeg, hogy jól nézzen ki, és megadja azt a hangulatot, amit várok tőle. :)

Ha kb 1 méterre ültetem őket egymástól, az úgy jó?

2011. szept. 29. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:
nézz utána a neten a növényeidnek ott biztos megtalálod milyen tőtávolságot ajánlanak a szakemberek
2011. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már utána néztem, de sajna csak arról számolnak be, hogy ugyan azon fajta növényeket milyen távolságra ültessem egymástól.
2011. szept. 30. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:
gondolom akkor az lenne a logikus,hogy mondjuk ha a málnánál 40 centi ír (hasamra ütöttem) a szedernél meg 70et akkor ha málna mellé megy a szeder akkor 70 centire teszed, mert akkor annak a gyökere és borkos része annyira terjed ki
2011. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg úgy lenne logikus... Köszönöm a segítséget!!
2011. okt. 1. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!