Kezdőoldal » Otthon » Kert » Áfonya termesztése, sikerülhet?

Áfonya termesztése, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Vettünk néhány kék áfonya tövet. Szeretném mindet kiültetni a kertbe. Hogy gondozzam őket, hogy jó sok áfonyát teremjenek?

Tudom, neten sok minden fent van, de most elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.. Hogy van e itt olyan valaki, akinek terem a kertjében a saját áfonya. :)


2011. okt. 3. 20:45
 1/9 anonim válasza:
Sikerülni sikerülhet de nem egyszerű
2011. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Készítsek nekik emelt ágyást? Vagy hogy csináljam?
2011. okt. 3. 21:25
 3/9 anonim válasza:
az áfonyának különleges éghajlatra van szüksége legalább!!!80%-os relatív páratartalom és 10-20 fok körüli hőmérséklet szükséges , évelő kis bokorról beszélünk épp ezért teleltetésre nincs szüksége ugyanis közép és magashegységben honos, vagyis a kerted nyáron túl meleg lessz neki :S, sajnos tapasztalat én is próbálkoztam(inkább maradtam az áfonyalekvárnál) , de ha van pincéd , amibe fény bejut és kb 10-20 fok körüli az átlaghőmérséklet akkor úgynevezett "hidegházként" megpróbálhatod bonsaiként nevelni :))), sok sikert remélem tudtam segíteni.
2011. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az éghajlattól ugyan még lehetne termelni, legfeljebb nem ipari mennyiségben és minőségben teremne.

A nagy gond, hogy kimondottan savanyú talajt igényel, mert az országban csak nagyon kevés helyen, pl. Alpokalján van ilyen. Az ország nagy részén nem él meg. Sok pénz és fáradság árán elsenyvedget pár évet, terem néhány szemet, aztán megunod.

Lehet talajcserét csinálni, vagy állandóan ecettel öntözni, de legjobban akkor jársz, ha most úgy ahogy van, kihajítod. Saját tapasztalat.

2011. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mustafa33 ***** válasza:
Mészköves helyen, karsztos vidéken nem él meg. Bükben nem, Mátrában nem, Zempléni hg. ben igen. Alföldön nem tudom, ahol som terem ott nem terem áfonya. Legbiztosabb savanyú talajt készíteni neki tőzeges, lucfenyőavaros, mészmentes keverék földet, az ágyast 50 cm mélyen ezzel a földel kitölteni, a környező talajtól minden oldalról és alulról izolálva (vastag fóliával, nem cementel) de vigyázni ne áljon meg benne a víz és be ne posadjon, szóval a fólián kívülre homokréteg és legjobb az egy irányba - kifele vízáteresztő építkezési fólia.
2011. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na, megkérdeztem egy másik kertészetben (itt a környékünkön) egy kertészmérnöktől, és azt mondta, hogy neki vannak áfonyabokrai és cseppet sem olyan vészes termeszteni, mint ahogy sokan mondják. Adott rengeteg jó tanácsot. Azt mondta, hogy a titok az ültetésben rejlik, meg, hogy az időjárás az igenis kedvező itt az áfonyának.


Csak savanyítani kell. Meg nem szabad tápoldatozni, ültessem savanyú földbe, és 3 évig hozzá se kell nyúlnom, csak öntözni sűrűn, és főleg esővízzel. Még annyit mondott, hogy 2-3 év múlva egy kis ecetes vízzel nyakon kell önteni és úgy minden okés lesz.


Még képeket is mutatott az ő áfonyásáról. Tényleg szép dús volt, és tele volt áfonyákkal. (alföldön élek)

2011. okt. 6. 12:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, köszönöm a sok választ! Sok hasznos infó volt bennük! :)
2011. okt. 6. 12:18
 8/9 anonim válasza:

Szia,


tudnál még mondani tanácsokat, én is most probálkoznék telepítéssel, szereztem jó sok tőzeget. csináltam fóliás árkot.


ültetéssel kapcsolatban tudnál még tanácsot adni? mikor kell? hogyan? mire figyeljek? fajták? stb...

árnyék, nem árnyék?


előre is köszönöm, üdv.

2012. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dannni válasza:

Sziasztok,

Én nagyban szeretném csinalni. van egy 10HA területem aminek a pH-aj 4!! Azt hiszem ennél savanyúbb nincs is. A kérdésem az lenne hogy a kötött vagy laza szerkezetü taéajt kedvelni? Mert az én területem savanyu és eléggé kötött.. továbbá tápanyagban is szegény... tanács-- ötlet? Köszi

2016. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!