Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vizeletet lehet használni...

Vizeletet lehet használni trágyázásra?

Figyelt kérdés

A leggyorsabb indián című filmben a férfi minden reggel odapisilt a citromfához, mert állítólag a vizeletben levő nitrátvegyületek jót tesznek neki (mármint a citromfának).


Egy ismeretterjesztő filmben is azt mondták, hogy a hígított vizelet jót tesz a növényeknek, a töménnyel pedig irtani lehet őket (pl. csalánt). De a Discovery-nek én nem annyira hiszek, meg a hígítási arányt sem adták meg.


Az valóban igaz, hogy a vizelet sok nitrátot tartalmaz, de a többi vegyület nem többet árt, mint használ? És nem túl egyoldalú ez a trágyázás? Mert pl. káliumot nem hinném hogy sokat tartalmazna a vizelet. Bár pl. pétisó helyett használható lenne...


Van olyan növény, aminél érdemes lehet használni? Mondjuk gyep vagy rózsa, vagy gyümölcsfák. Elvégre mégiscsak olcsóbban hozzá lehet jutni, mint a műtrágyához.


2011. okt. 16. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de egyvalami tény: a kutyavizelet töményen kiégeti a növényeket! A kertünkben odacsináltak a kan kutyák az egyik bokorra, és elpusztult.


Gondolom az emberi vizelet sem lehet más.

2011. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
22%
Te jo eg hogy hol jar neked az eszed!inkabb szard le az tobbet er mint a pisi!
2011. okt. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, de az biztos, hogy a derítőnk mellett egy növény sem marad életben.
2011. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vizelet ammóniát tartalmaz,az pedig kiöli a növényeket.
2011. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

mi kipróbáltuk, a paradicsom bírja, néha fel sem higítottuk csak úgy odaöntöttük mellé. 3x4x akkora lett! az a tő mint a többi amit nem kínoztunk ilyen módszerekkel.


Állítólag fahamuval kell elkeverni és 1:20-as arányban higítani, én ezt a higítást erősnek találom, szerintem 1:5 már paradicsomhoz elég. Az epret egyébként ugyanez kiégette, úgyhogy oda valószínűleg már az 1:20-as kell. Hajrá!

2014. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az 5-ös számú hozzászólónak a hasznos tapasztalatai leírását. Ment is a zöld kéz.


Én is utánaolvastam közben a dolgoknak.


1-es/3-as válaszoló: igaz, töményen kiégeti a növényeket, de ez igaz a műtrágyák legtöbbjére is...

2-es válaszoló: nem igaz. A fekáliát közvetlenül nem ajánlott használni, mert amíg a vizelet csaknem teljesen steril, addig a széklet erősen fertőző lehet, ezért azt először szárítani és komposztálni ajánlott.

4-es válaszoló: igaz is meg nem is. A vizelet első körben karbamidot és már urin vegyületeket tartalmaz, amik lassan ammóniává (és más természetes anyagokká...) bomlanak le. A tömény ammónia kiégeti a növényeket, de hígítva elviselik, sőt, az ammónia újabb más természetes anyagokat alkot, amit a növények a fehérjéik építésére felhasználnak, mert ezekből nyerik a nitrogént.


Még a wikin is fent van néhány hasznos adat:

[link]

Az Other uses / Agriculture fejezet alatt megadták a vizelet NPK arányát és javasolt hígítási arányokat is. Nagyon egybevágnak az 5-ös számú hozzászóló tapasztalataival, akinek a konstruktív hozzászólásáért akár két zöld kezet is adnék, csak nem tudok :-)

2014. jún. 12. 09:54
 7/7 bajnokfiu válasza:
van frissebb komment hozzá? érdekelne.
2014. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!