Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van olyan növény, vagy rovar...

Van olyan növény, vagy rovar ami ha megcsíp megbénít egy időre?

Figyelt kérdés
Mivel sokat szeretek járkálni a természetben, kíváncsi vagyok rá hogy van e ilyen. pl ha megcsíp a csalán akkor ég a csípés helye, de van olyan is ami mondjuk megcsíp és egy időre mondjuk megbénul az ujjam, vagy ilyesmi?
2011. okt. 23. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A tűzhangya ha megcsíp meg is halsz.
2011. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

óóóó hogy b@szom azt a rigó nyakadat. Ezt én is tudtam :D

Esetleg ha tudsz a kérdésemre illő növényt vagy rovart azt írd ki légy szíves.

2011. okt. 23. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet kicsit komolytalan válasznak hangzik majd, de a Lost-ban (a sorozatban) volt egy pók faj, ami egy csípéssel 8 órára lebénította az embert. Nem tudom, hogy igaz-e, de még ha az is, Magyarországon ilyen biztos nincs, de hátha jó kiindulópontnak.
2011. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nyílméregbékában van kuráre, ez okoz izombénulást (az illető nem tud mozdulni, de öntudatánál van és mindent érez), ebből fejlesztettek ki számos, ma is használatos műtéti izomrelaxánst (természetesen altatásban és lélegeztetett betegen használják).


A népszerű botox ( C.botulinum nevű baci termeli, ami rosszul hőkezelt konzervekben, húsárukban lehet) is bénulást okoz, de ennek nem az izmok a támadáspontjai, hanem a gerincvelő motorneuronjai, de a végeredmény ugyanaz: bénulás.


De egyik sem játék, mindkettő légzésbénulást okozhat, ami elég gyorsan halálos kimenetelű, ha valaki nem kezdi pár percen belül lélegeztetni az egyént.


Közben eszembe jutott, hogy a fugu hal is bénulást okoz (TTX van benne, ami megint máshogy hat: az idegek axonjain a feszültség függő Na-csatornákat blokkolja), emellett érzéskiesést is okoz, és olyan erős méreg, hogy nincs klinikai használatban.

2011. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tudtad akkor mi a f@sznak kérdezted?
2011. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy a darázscsípésre,akkor akár meg is fulladhatsz,ha nem mégy azonnal kórházba.
2011. okt. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is eszembe jutott az a pók, a 3. hozzászólás nagyon hasznos volt. A 4. válaszolónak azt üzenem hogy olvassa el figyelmesen a kérdést, és a rá kapott első választ kétszer hátha rájön hogy nem azt kérdeztem hogy belehalok e a tűzhangya csípésébe. Az 5. válaszolónak pedig elég ha csak a kérdést olvassa el.


De nem akarok gonosz lenni, köszi az eddigi válaszokat. 3-asnak megy a pont. :)

2011. okt. 24. 22:22
 8/9 hell-ikon ***** válasza:
Személy szerint itthon nem tudok ilyesmiről, de pl. Ausztráliában él egy kullancsfaj, ami az ember (v. állat)bőrébe befurakodva, a szívás időtartama alatt lebénul az áldozat. Viszont eltávolítás után néhány órával ez a bénulás magától is elmúlik.
2011. okt. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na azzal nem szívesen szeretnék találkozni túra közben.

bár azt mondod Ausztráliában él, remélem elég az éghajlat különbség hogy nálunk ne legyen.

2011. okt. 26. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!