Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amikor elszárad a törperózsán...

Amikor elszárad a törperózsán egy virág, leszedem. De utána szárad tovább lefelé a szára, és már az arról a szárról elágazó bimbók is haldokolnak! Miért van ez? Mit csinálok rosszul? Amik elkezdtek nyílni bimbók, azok se nyílnak olyan ütemben tovább.

Figyelt kérdés
Pár naponta öntözöm, hogy valamennyire nedves legyen a föld, de ne locsoljam túl. Leginkább alulról szoktam, amennyit felvesz. Egyelőre szobában van ablakban egy hete, kertbe kitenni nem tudom, de azért kintre kerül majd hamarosan, most hogy végleg jó idő jön. De ha elszárad nem sokra megyek vele.:(
2009. máj. 9. 08:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha sárgul és hullik a levél, az nagy eséllyel túlöntözés miatt van.

Inkább ritkán sokat, mint a mindennap locsolás elvét tartsd be. Én hetente 1x-2x (melegtől függ) adok nekik vizet. Kánikulában esetleg naponta, de akkor másnapra is csontszáraz a föld.

2009. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Csak heti 1-2?? De ha egyszer másnapra száraz..:S Pedig szegényt a nap is alig süti.

Azt hittem, pont hogy kevés neki. Hát akkor megpróbálom inkább jobban megöntözni de csak pár naponta. Már egész fönt is sárgul. Egy próbát megér, hátha tényleg így van. Köszi

2009. máj. 24. 14:50
 13/13 A kérdező kommentje:
Igazad volt. Már jobban fest.:) Köszönöm hogy válaszoltál!:)
2009. jún. 3. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!