Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tehetek szert a kertemb...

Hogyan tehetek szert a kertemben fügebokorra? Hogyan lehet másik fáról-bokorról szaporítani, mi a sarjaztatás, mikor, vagy honnan szerzhetek be csemetét? Azt mikor kell elültetni, hogy minél előbb termést hozzon (a Balaton mellől)

Figyelt kérdés
Balaton északi part -Ábrahám-Tomaj körül, kertészetről, "ajándékozóról". köszönöm

2012. márc. 15. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérsz valakitől egy ágat. Leteszed a földbe,pár hónap múlva kihajt. Napos helyre kell ültetni. Télen a tövét betakarni,hogy ne fagyjon el. Teremni csak 3-4 év után fog.
2012. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én kb. 6 éve hoztam Görögországból egy kicsi gyökeres vesszőt. Simán elültettem, télen azóta is minden évben betakarom, s minden évben meg is fagy az összes ága. Tőről minden tavasszal kihajt, gyönyörűen fejlődik, termést nem hoz, majd megint megfagy. Szurkolok Neked, hogy több sikered legyen.
2012. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Imre777 válasza:

Úgy tudom két fajta füge van.

Az egyik, amit a fügedarázs termékenyít meg, az van a déli országokban és van az, amelyik nálunk is terem, azt nem a fügedarázs termékenyíti meg, mivel nálunk nem él meg a fügedarázs.

Ezt legegyszerűbben bujtatással lehet szaporítani.

Fagyérzékeny. Amíg meg nem erősödik, addig lefagynak a hajtásai (főleg ha nagyon hideg van).

Amikor megerősödik, megvastagodnak az alsó ágak illetve a törzse vagy bokornál a ,,törzsek" (vagy nem tudom mi a helyes), akkor az már átvészeli a telet, csak a hajtásvégek, vékonyabb gyengébb vesszők fagyhatnak meg.

2015. okt. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imre777 válasza:

Talán érdemes vödörben vagy nagyobb edényben tartani pár évig, amíg megerősödik, addig fagymentes helyen teleltetni és utána kiültetni a szabadba (mint például a selyemakác csemetéket/magoncokat).


(Állítólag a nap mellett a sok vizet is szereti.)


-De gondolom már szereztél!

2015. okt. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!