Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konyhakertbe mit ültessek?

Konyhakertbe mit ültessek?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, nemrég költöztünk kertesházba, ahol kb 25m2-es veteményest készítettem elő. Ismerősöm szerint, most, májusban kell a palántákat beültetni. Miket tanácsoltok? Olyanokra gondolnék, amik egész nyáron hozzák a termést, mert ha leterem pl. a borsó, akkor annak a helyével már úgysem tudok mit kezdeni, csak pucin fog állni. Annyit meg úgysem terem, hogy elrakjunk belőle, max 2X főzeléket csinálok. Paradicsomom lesz, és folyton termő epret is szeretnék, de mi legyen a többi?
2012. máj. 7. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
fűszernövények, cseresznye paprika, zöld paprika fehér répa, sárgarépa, cukkini, tök, retek, saláta.
2012. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabbról, a babról megfeledkeztem. Egész nyáron lehet szedni a zöldbabot, ősszel meg a száraz babot.
2012. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sárgarépát,fehérrépát...bár már ilyenkor inkább korai fajtát érdemes...

Futó zöldbabot érdemes,ha hely szükében vagy...abból is a Juliskát ajánlom, nekünk mindig beválik,és nagyon szeretjük.Ha szárazbabot is akarsz,lehet abból is futót, de persze a babokból lehet bokor fajtákat is.Igazából ez rajtad áll, te tudod mennyi helyed van.

Paradicsommal mindenféleképpen jól jársz,hiszen nem kell venni a boltba,zöldségesbe..egésznyáron ,sőt akár ősz elején is tudjátok enni.Azonkívül befőzni is tudsz belőle paradicsomlét,ami megintcsak jó ha van télire.

Paprika...nos,ezt is te tudod,melyik fajtát szeretitek, ha erőset is ültettek, amint bepirosodik, főzd fel,szárítsd ki és le lehet darálni télire mákdarálón,vagy egészbe is hagyhatjátok,jó lesz levesbe,stb. Ha tv paprikát vagy pritamint ültetsz, és sok a termés,lecsónak elteheted.

Ha szeretitek a zellert,érdemes pár palántát ültetni abból is.A zeller jól elvan félárnyékos helyeken is.

Érdemes lehet még karalábét ültetni,ezt fagyóban és pincében is tudod majd tárolni.

Ha szeretitek,lehet céklát is.HA még mindig van hely,pár káposztapalántát is lehet...

Tököt,cukkinit mindenképpen érdemes,tököt el lehet tenni télire üvegbe,fagyóba lereszelve,főzeléknek...a friss zsenge tököt ugyanúgy kiránthatod mint a cukkinit...

Petrezselymet szintén érdemes eltenni télire,zellert is...zellert úgy is szokták,hogy erősen besózva befőttesüvegbe rakják,és be a spájzba...mármint a zöldjét.

Borsót ültetni ilyenkor már késő szerintem,de jövőre február végén is elültetheted már akár,meg márciusban..mire beérik,és ki tudod szedni,a helyére meg lehet ültetni valamit.Ha már csak 2 főzeléknyit is tudsz ültetni,az is jó!!! Fal tövében is elfér akár vagy máshol,aholgondolod, a sóska!Bőtermő növény,locsolást meghálálja,de nem kell sokat locsolni.Jövőre nem kell újat vetni,kihajt magának.Télire megintcsak el tudod tenni..nemcsak fagyóba,hanem befőttesüvegbe is.

Ha van helyed még,akkoR lehet egy kis uborkát,patiszont még..

Ágyások között is elfér akár a kapor,ami jó a zöldbab és a tök főzelékbe! Ágyások szélére mehet egy kis fejesaláta..nembaj,ha nincs olyan feje,mint a zöldségesben..az a jó a háziban,hogy jó zsenge..:)Tojásos nokedli mellé isteni...:)

Fokhagyma...hamarabb kikel mint a vöröshagyma!És jó vakondűző is,tehát ágyások széleinél is lehet akár..meg egyáltalán bárhol.

Hagymát is dugathatsz még szerintem..

Remélem,tudtam segíteni,a leghasznosabbakat próbáltam összeszedni..:)

Szép napot,Móni

:)

2012. máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utóirat..bocsi az elütését..nehogy felfőzd a paprikát!!!Fűzd:)))
2012. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
paradicsomot tegyél mindenképp. olyan fincsi a házi paradicsom
2012. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a sok hasznos választ!
2012. máj. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!