Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg tudnátok nekem mondani,...

Meg tudnátok nekem mondani, hogy Szeged környékén (Tápai Rét, Rákóczi-telep) milyen mélyre kell fúrni, h ivóvíz minőségű vizet találjunk?

Figyelt kérdés
Már egy csomó szakember, illetve cég honlapját átnéztük, de azt konkrétan, hogy Szeged környékén mekkora az átlagos iható rétegvíz mélysége, azt sajnos nem találtuk meg. Elsősorban olyan emberek segítségét szeretném kérni, akiknek van fúrott kútja, valamint abban a vonzáskörzetben laknak.
2012. máj. 13. 14:12
1 2
 1/12 hell-ikon ***** válasza:
75%

Nagynénémék Újszegeden laknak, kb. 2 hónapja fúrattak maguknak kutat locsoláshoz, náluk 53 m. mélyen találtak vizet.

A minőségét viszont nem tudom.

2012. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. máj. 14. 13:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Bár Újszeged a déli részen van, és sokkal beljebb, mint ahová mi szeretnénk majd költözni. A mi kinézett területünk észak-kelet,- keletre van, körülbelül 8-9 Km-re a várostól.
2012. máj. 14. 14:54
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Egy 53 méter mély kút az tényleg csak locsoláshoz jó az alföldön, mert még ha adott pillanatban jó is a víz minőség azért az még könnyen elszennyeződhet.


De van itt szakember is őket kérdezd:


[link]

2012. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
2012. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként én is utánanéztem és egy csomó honlapot átbújtam,(azt is amit belinkeltél, s Gugliba akármikor beírhatom ezeket a szavakat, s próbáltam is így keresni) de minthogy említettem: konkrétan arra lennék kíváncsi, mekkora az átlagos iható rétegvíz mélysége, olyan emberektől, akik azon a környéken laknak. Petőfi telepen 40 méter, iható, nincs vele semmi probléma. Tehát eléggé változó. Azért köszi még egyszer.
2012. máj. 15. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az biztos én nem innék belőle. 40 méter mélység(ű ha jól tudom homok) kb. egy két napos szennyezés már ott van, és alatta meg nem sokkal vízzáróréteg. :\ A dőléséből meg az adódik bármelyik cég a referenciaként felsoroltak közül is, Szegeden elkezd szennyezni, másnap azt te iszod. :(

Nem véletlenül találták fel a rómaiak a vízvezetéket. ;-)

Nem akartalak megbántani és tudom komoly pénz kérdése, de fürdeni is más benne meg meginni is.

2012. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ó, hát nekünk eszünk ágában sincs Szeged belvárosában házat venni és ott fúratni kutat, annak sehogy nem lenne értelme. :) Meg pénzünk sem lenne rá...Még így is necces lesz, hogy telket, vagy tanyát veszünk és azt alakítgatjuk át, vagy építkezünk, sok hirdetésben láttuk, hogy fúrott kútjuk van az ott élőknek. Ez egy 5 éves terv egyébként, addig persze még nagyon sok minden változhat, de szeretnénk mindent időben elkezdeni, pl.: info gyűjtés. Ha egy ezen a környéken élő azt írja, hogy gyermekeim, ez 70, vagy 150 m, akkor úgy kalkulálunk. Köszönöm a válaszod, egyáltalán nem bántottál meg. :)
2012. máj. 15. 17:35
 9/12 anonim ***** válasza:

A Szeged környéki tanyavilágban a házi vízművek általában 50-55 méteres rétegből használnak.

Innen megy a főzés,mosás,locsolás,jószágoknak itatás stb.

A közelünkben lakik(Móraváros)egy szakember,vegyészmérnök,Ő végzi-már úgy hallottam-az egész megyében a vízminőség vizsgálatokat,érdemes volna beszélned vele,ha érdekel,írok "privit".

2012. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a válaszod! Igen, érdekel. Köszi még egyszer!
2012. máj. 16. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!