Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza segítség kellene?!

Legolas1991 kérdése:

Fűkasza segítség kellene?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly júniusban vásároltunk egy Al-Ko BC4125-ös fűkaszát az egyik barkácsáruházban.

Az elején még nem is volt vele gond, bár a damilfeltekerés művészetének elsajátítása sok önuralomba és damilba került.

Aztán egyszer csak használat közben szétjött a damilfej, a rugó pedig eltűnt belőle. (gondolom valamerre elrepült)


Rendeltünk hozzá utángyártott fejet, ami egy kicsit bumszlibb volt (kevesebb lett valamelyest a vágószélessége).

Ezzel egy ideig működött, azonban ennek a fejnek eltört az a műanyag része, ami egybetartja a fej alsó, illetve felső részét.

Idén szezon elején rendesen lehetett vele dolgozni, aztán észrevettem, hogy meglazult a kar, és függőleges irányba könnyedén elmozdul a két fogója, illetve amin a gázkar is van.

Valamiféle olyan megoldást alkalmaztak az Al-Ko-nál ha jól láttam, hogy önzáró anyát "olvasztottak" bele a műanyagba, gondolom, hogy a rázkódás ne lazítsa meg.

Azonban meghúzni nem sikerült olyan jól, ennél fogva olyan volt, mintha a két kar nem is ért volna semmit, hanem magát a rudat kellett volna fognom, amin a motor van.

Ezt egy idő után megelégeltem, kifúrtam az önzáró anyát, és sajátos módon oldottam meg a dolgot, tettem bele a lyukakba 1-1 imbuszfejű csavart csavart, majd rá egy anyát, és így rendesen rá lehetett szorítani, így a karok mostmár stabilak voltak.

Mostanában azonban újabb hibajelenség lépett föl, mégpedig az, hogy a rúd szabályosan tűzforró lesz a használat alatt.

Ez megolvasztotta azt a gumiéket, ami arra hivatott, hogy a fent említett 2 kar körbe ne tudjon elforogni.

Ezt megpróbáltam kiküszöbölni a már említett csavaros módszerrel, oda is csavart tettem és úgy fogtam össze, illetve húztam rá.

Azonban mostmár körülbelül elszakadt az a gumi, ami a képeken is látható, és fogalmam sincs, mi tévő legyek.

Gondolkodtam már azon is, hogy kiöntetek egy olyan formát, ami most műanyagból van és azt fogatom rá a rúdra, annak nem árt a hő.


Ha van valami ötletetek, hogy mi lenne a megfelelő lépés, kérlek írjátok meg.


Ha volt hasonló tapasztalat, azt is szívesen olvasom.

Illetve úgy általában a véleményeket a fűnyírókról, illetve fűnyíró márkákról.



2012. aug. 13. 14:47
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


A képek lemaradtak, elnézést érte.

2012. aug. 13. 14:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmész egy szerelvényboltba, és veszel 2db csőbilincset a méretnek megfelelően, olyat amelyiknek nyolcas vagy tizes anya a vége. Kell még hozzá egy csavar aminek levágod a fejét vagy menetesszár, illetve két anya amivel lekontrázod a bilincseket. Aztán egymásnak háttal összetekered azokat valahogy így (természetesen keresztirányban): [link]


Remélem segítettem! Üdv.

2012. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mostmár a motor sem indul be, szóval végképp lőttek a kaszának, azért köszi az ötletet.

Többet mindenesetre AL-KO-t nem veszünk.

Most próbáljuk kihúzni a szezont aztán majd jövőre veszünk valamilyet.

2012. aug. 27. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!