Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tényleg tilos akácot ültetni?

Tényleg tilos akácot ültetni?

Figyelt kérdés

most akarunk beültetni egy kb fél hektárnyi területet akáccal, igaz,hogy tilos? ha igen, mit lehetne helyette, ami viszonlyag olcsóés gyorsan nő?


kő szi a választ



2012. okt. 1. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs ilyen szabály
2012. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy az adott terület minek van besorolva. Ha erdőt szeretnél telepíteni, és megszerezted rá a szükséges engedélyeket, akkor valóban nem ültethetsz akárhová akácot. Az erdőtörvény szerint ahova lehet, oda őshonos fajt kell ültetni, az akác pedig nem az. Tény viszont az is, hogy Magyarországon a legnagyobb arányban előforduló fafaj az akác. A rossz minőségű alföldi homoktalajon az akácon kívül nem sok olyan fafaj fejlődik szépen, ami őshonos is, de azért vannak kivételek, mint például a nyárfák (szürke, fehér, fekete, rezgő) vagy a feketefenyő. Ezek viszont nem adnak olyan értékes faanyagot, pláne nem olyan gyorsan, mint az akác. Ezért (is) szoktak kivételt tenni, és engedélyezik az akác telepítését az Alföldön, de a természetvédelmi területeken ott sem. Tehát ha például az Északi-Középhegységben laksz, akkor ott nagy valószínűséggel nem fogják engedélyezni a hatóságok, hogy akácerdőt telepíts.
2012. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát, engedélyeztetni kell? Háát borsod megyében a bükkben lakok,tehát ez sanszos, viszont mi a helyzet a gyümölcsfákkal? mert kb 1 hektár a telek és úgy szerettem volna, hogy fele akác/fele gyümölcs. de egyébként szomszédos telken akác erdő van, és semmi engedély vagy papír nincs róla.
2012. okt. 1. 20:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ecetfa is gyorsan nő.:-)
2012. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vadon tilos ültetni;ha szabályozott körülmények között van, akkor lehet, de kérdezd meg helyileg vagy guglizzál még egy kicsit.lényeg, hogy ne szaporodjanak a területeden kívülre.
2012. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy most magánerdő-gazdálkodó akarsz lenni, vagy nem? Ha van egy telked, amit beültetsz akáccal, amit nem fogsz se értékesíteni, se semmi, úgy oké. De ha a faanyagot el akarod majd adni, akkor az már más tészta.
2012. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én azért ültetném, mert most 4-5évre van tüzelőm, de szeretném biztosítani,tehát saját részre menne, nem eladásra, az úgy rendben van?
2012. okt. 2. 07:13
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem igen! De azért járj utána, érdemes elolvasni az erdőtörvényt: [link]

Itt megtalálod, hogy mire terjed ki és mire nem.

2012. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Építész ***** válasza:

Ha a telek nem mezőgazdasági terület (pl belterület) olyan fát ültetsz, amilyen jólesik, engedély sem kell.

Amit fent írtak válaszként mind csak külterületre vonatkozik. A kérdésből ez a fontos körülmény nem derül ki.

2012. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
külterületi zártkertbe kb 2000nm re lehet ültetni engedély nélkül akácost? v. ezt kitől kell megkérdezni? azt tudom h. a szomszédtól min 2 méterre lehet 3 méternél magasabb fa helyi rendelet szerint.
2012. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!