Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vályogházak miért nem értékese...

Tisztesség kérdése:

Vályogházak miért nem értékesek a mai válságos időben? Gyep helyett ismét konyhakertek! A gasztronómia divattá vált, s tudatosabban keressük a friss, biztonságos, hazai zöldséget, gyümölcsöt.

Figyelt kérdés
Akadnak olyanok is, akik kifejezetten vályogházakra vágynak. Az ő érvük egyébként az a vályogházak mellett, hogy míg nyáron kellemesen hűvösek, addig télen melegek, vagy legalábbis viszonylag olcsó fűteni őket. Ha pedig vizesednek, azt szerinte most már a modern technológia adta lehetőségekkel meg lehet oldani.

2012. dec. 22. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Nem 1920 van, nem élelmiszer ellátási válság van.
2012. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Én laktam vályogházban, nyáron ugyanúgy felmelegedett, télen meg hideg volt, ha nem fűtöttük kellőképpen.

Igazi régi típusú volt, utáltam, az apró ablakai miatt.

2012. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Élelmiszer válság nincsen ,csak pénz nincs az élelmiszere!

Tegnap este a tévében azt mondta a Szegedi polgármester Botka László, hogy az önkormányzatnak nem feladata a munkahely teremtés!

2012. dec. 22. 18:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azta... Na, majd mondom a sógornőmnek, ha találkozunk. Annyira odavan Botkáért...

Kíváncsi leszek még mindig ez lesz-e a véleménye.

2012. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert a vályogházakat régen építettek, régies stílusban, így kicsik, sötétek, rosszul szigeteltek és szar az elosztásuk. A konyhakerttel pedig dolgozni kell, azt meg a mai elkényelmesedett ember nem akar. Egyszerűbb megvenni a piacon még ha pénzbe is kerül, vagy inkább meg se veszi, hanem inkább kész kaját vesz (azzal nem kell dolgozni, csak berakni a mikroba).
2012. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát a vályogházak azért nem mert benne van a nevében a baja! :)

Mielőtt valami vályogfan nekem esne van úgyhogy tudom miről van szó.

Ha elég vastagok a falak, meg a plafon aránylag be van taknyolva malajjal akkor tényleg nyáron kellemesen hűvös a melegben. Ha nem akkor ugyanúgy ki lehet fagyni a télen belőle, nyáron meg meglehet sülni benne.


Régen meg nem volt divat normális alapot csinálni alájuk, igaz ha úgy hozta a szerencse akkor egy részük még most is áll. De ha nagyon levizesedik, főleg valami nagyon vizes idő után az betehet neki rendesen!


Szóval én nem favorizálom a vályogot. Jó abban az időben nem volt más......

2012. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a gazdag ember régen is téglából építkezett.
2012. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, azt elfelejtettem, még egy ok, hogy sok bank vályogházra nem ad(ott) hitelt!
2012. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Mi köze a vályogháznak a konyhakerthez? Utóbbi, ha jól tudom, téglaház köré éppúgy telepíthető.
2012. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Vályog helyett én a vertfalra szavazok, azokat általában jobban megépítették. Egyébként persze munkás, és pl. az alföldön tuti nem vennék földházat, elég ha csak egyszer rogyasztja meg az ár- vagy belvíz.

A konyhakerttel meg az a helyzet, hogy nem éri meg. A mostani aszályos nyarakon annyi vizet kilocsolsz, hogy árban ugyanott vagy, mintha megvennéd, viszont rengeteget dolgoztál vele.

2012. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!