Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az ananász rozettáját gyökerez...

Az ananász rozettáját gyökereztetés, ill. ültetés szempontjából földbe vagy vízbe tegyem? Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer meggyökereztettem, levágtam, kis tálkában vízbe raktam és hónapok múlva gyökeret eresztett. Beültettem földbe, évekig növögetett, olyan formájú maradt mint volt, csak nagyobb lett.

Aztán elpusztult, sajnos nálam minden növény elhal :(

2012. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Földbe. "A" jelű (savanyú) föld kell neki. Amíg nem gyökeres, addig húzz rá egy najlonzacsit, hogy ne száradjon ki. Ja, és a vágást mártsd be faszénporba, mielőtt beülteted.
2012. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első gyökerek megjelenéséig jobb a víz, mert egy darabig még könnyen berothad a vágás a földben.
2012. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végre egy hasznosabb válasz!

Köszönöm!

2012. dec. 28. 22:21
 5/5 zakos ***** válasza:
Én mindenképpen a vizet javaslom. Szedd le az alsó leveleit és tedd árnyékba, mert sokat párologtat napon. Nekem több próbálkozás után így sikerült és 2 múlva már hozta a gyökereit. Aztán az 5. hétben elültettem egy jó nagy cserépbe, és nagyon nagyra nőtt a nyári szezonban. Most a teleltetés is egész jó neki, pedig szobában van.
2013. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!