Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyikből tartósabb a kerítés:...

Melyikből tartósabb a kerítés: sima fém drót, vagy a műanyaggal bevont drót?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 09:22
 1/5 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Elviekben a műanyaggal bevont háló tartósabb , de a sima horganyzott is soká bírja. Amennyivel többe kerül a műanyagos nem biztos, hogy megéri.

Szerintem annyival tovább bírja amíg a nap le nem égeti a hálóról.

Az utóbbi években olyan erős UV sugárzás van , hogy kevés az a műanyag, még ha UV álló is, ami pár év alatt ne menne tönkre.

2013. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az alapgondolatunk az, hogy a drótkerítést befuttatjuk borostyánnal és jó lenne, ha 10 év múlva nem kellene kiirtani az egészet azért, mert a drótháló tönkrement alatta.
2013. jan. 12. 08:38
 3/5 Zsolt75 ***** válasza:
Ilyen tervem nekem is volt, sajna a borostyán nálam nem maradt meg, így fagyalt ültettem mellé. Ebben az esetben lehet , hogy tartósabb a műanyagos mert ha gyorsan befutja a borostyán a nap már nem bántja...
2013. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megoldható ,csak is a műanyagos, össze sem szabad hasonlítani a sima fémmel. De a borostyán megáll háló nélkül is. 50-cm -kén ki kell feszíteni 3-4mm es műanyag bevonatos drótot ,és amikor nől hozzá kell fogatni és kesz. Be fogja nőni. Semmi nem fog látszódni. Tudok ilyen helyeket ahol így van sok-sok éve.
2013. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekünk mindenképpen kell a kutya miatt fix kerítés, ezért nem működik a kifeszített drótos megoldás. :)
2013. jan. 13. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!