Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megvettem életem első kaktuszá...

Megvettem életem első kaktuszát. Mire kell odafigyelni, hogy locsoljam?

Figyelt kérdés
Tudom a neten van info, de talán itt kapok tanácsokat.
2013. jan. 27. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert németül írja: az egyik kugelkaktusz, ez lefordítva golyókaktusz. A másik: meg saulenkaktus, ezt nem tudom lefordítani, de ilyen mint a képen [link]
2013. jan. 27. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
A kaktuszok nagy túlélők. Nálunk a szinte negatív páratartalmú, hideg, sötétebb lakásban is megélnek, meg édesanyám 28 fokra fűtött 60%-os páratartalmú lakásában is. Szerintem a lényeg, hogy kapjon elegendő napfényt. Ez lehet közvetlen is, de szórt fény is. Kedvelik az ablakokat, mert ott hűvösebb van. Az öntözést a hőfokhoz igazítsd. Én 2 hetente öntözöm őket, édesanyám hetente. A második, amit linkeltél, nagyon gyorsan szaporodik, érdemes már kicsiként nagyobb kaspóba ültetned.
2013. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem! Az ültetésen már gondolkoztam, s azon törtem a fejem, hogy hogyan lehet egy kaltuszt átültetni, hiszen iszonyúan szúr.
2013. jan. 27. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon kicsi a cserép, akkor nem kell átültetni, mert ha túl sok a földje, akkor a gyökerét fogja növeszteni a növény helyett.

Aranyszabály a kaktusznál, hogy akkor kell öntözni, ha kiszárad a földje. Ez nagyon száraz, meleg körülmények között lehet 1-2 nap, magas páratartalom esetén akár 1-2 hét is. Ha nem vagy benne biztos, akkor inkább kevesebbet öntözd, mint sokat. Én például a sajátjaimat télen hideg helyen tartom így 2-3 HÓNAPIG egyáltalán nem öntözöm. Ha van rá lehetőséged, akkor télen hűvösebb helyen teleltesd, mert a kaktuszoknak is szüksége van pihenőidőszakra, így tavasszal-nyáron könnyebben hoznak virágot és gyorsabban fejlődnek.

2013. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Átültetni úgy tudod, hogy újságpapírt tekersz köré több rétegben vagy én személy szerint kőműveskesztyűvel szoktam megfogni.
2013. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Télen ne ültesd át,majd tavasszal.Nekem vannak 10-15 éves kaktuszaim,szóval tapasztalatból írok.A föld legjobb a kaktuszföld sóderral,kaviccsal keverve.

Tavasztól a fagyok beálltáig legjobb odakint a napon tartani,pl.egy déli fekvésű ablakpárlány tökéletes.

Tavasztól -őszig lehet locsolni bővebben,csak a két öntözés között száradjon ki a földje.Ha kb.október közepén-végén beviszed a lakásba akkor ne öntözd egészen tavaszig.A kaktusznak télen aludnia kell,minden élettevékenységét befejezi,ne ijedj meg nem lesz semmi baja víz nélkül.Aztán tavasszal fokozatosan hozzá kell szoktatni a vízhez.

2013. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Én általában ott szúrom el, hogy minden növényt túlöntözök, pedig már számtalanszor megjártam, mégsem érzek rá. Most azért vettem a kaktuszokat, egyrészt mert imádom, tetszenek, hogy hátha megtalálom azt a növényt amit nem cseszek el. :)
2013. jan. 28. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!