Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőmetszést és tavaszi...

Szőlőmetszést és tavaszi lemosó permetezést mikor érdemes a kiskertben csinálni?

Figyelt kérdés
Lehet máris, ha napközben plusz-hőmérsékletek vannak?
2013. febr. 14. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
igen
2013. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Permetezni lehet,azzal nem okoz kárt a későbbiekben.

A metszést korainak tartom.Ezt nem a napi jó időhöz igazitják .A korai metszésnél melegebb idő hatására azonnal

ki hajtanak az alsó rügyek .A következő nap jövő hideg hullám meg le is takaritja őket .Úgy is mondhatnám meg volt a szüret is .Talán 2 éve volt példa rá,hogy elfagytak a már leveles szőlők is .Mindennek meg van a maga ideje. Aki korán metsz,az sem szüretel előbb .

2013. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Várj vele bár kemény fagyokat nem mond de még korai én március legelején szoktam bár 2 tőkét már megmetszettem két hete mert már nem bírtam bennt ülni.
2013. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ilyenkor metszeni a szőlőt! Sok helyen még keményebb hidegekben is metszik. Lemosó permetezést márc. elején-közepén.
2013. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Metszeni lehet,de a lemosó permetezéssel várd meg míg 15 C fok körüli nappali felmelegedés lesz.
2013. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó szándékú de különböző tartalmú válaszokat. Azt hiszem, hogy valami arany középútféleséget fogok követni, tehát most még nem, de néhány nap múlva elkezdem a munkákat - feltéve, hogy maradnak a nappali tavaszias idők. (Az Alföldön élek, itt ma pl. +8 fok volt)
2013. febr. 15. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért is vannak ilyen különböző tartalmú válaszok, mert a szőlő annyira nem érzékeny a metszés idejére. Míg pl. a kajszinál gondosan meg kell választani az időpontot a gutaütéses megbetegedés veszélye miatt. Anno a kertészeti szakközépben metszettünk a január-februári kemény hidegekben is, de volt, hogy a nedvkeringés beindulásakor, amikor már igen erősen "könnyezett", március legvégén-április elején. A permetezés viszont könnyebben behatárolható, én március végét javaslom. Április 10-20 időszakban már elvileg fakadnak a rügyek, tehát a lemosót előtte kell megejteni.
2013. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tegnapelőtt már nem bírtam magammal és megmetszettem az összesen 7 tőke szőlőmet. Ezek szerint nem okozhattam bajt vele. A lemosó permetezést elhalasztom melegebb időkre.
2013. febr. 19. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Szivesen.

Én is hasonlóképp vagyok!

Már bennem van a mehetnék, a kertmatatási vágy :-).

Csak ne lennék ennyire fázós!

Jöhetne már a tavasz...

2013. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt van már a kertek alatt! :))
2013. febr. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!