Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a folyama...

Hogyan kell gondozni a folyamatosan termő/csüngő epret?

Figyelt kérdés

Hogyan különböztetem meg a sima epertől vásárláskor?

Keleti fekvésű erkélyre szeretném függőcserépbe rakni.



2013. ápr. 10. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pici, szinte teljesen egyforma. Valószínűleg az eladó nem ver át...

Az első virágokat csípd le, akkor megerőssödik és nem a termésre koncentrál a növény. Így később terem, de erősebb lesz és bővebb a terméss.

2013. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hogyan készítsünk eperoszlopot?Másik különleges alkalmazási területe a "termőoszlop" kialakítása. Egy hosszúkás műanyag zsákot töltsünk meg jó kerti földdel, szúrjunk a közepébe egy perforált csövet, amin keresztül öntözhetünk. A zsák oldalába vágjunk lukakat, és ide ültessük be a szamócát. A növény indái ebben az esetben lelógnak, és azokon is teremnek. Megfelelő kezelés esetén jól kinéző, termő "eperoszlopot" hozhatunk létre.

A kúszóeper folyton éhes és szomjasAzt azonban tudnunk kell, hogy a fajta nagyon igényes. Rendkívüli teljesítő képességét csak akkor tudja kifejteni, ha kielégítjük nagy tápanyag és vízigényét. Ha a földje csak egy napra is kiszárad, megáll az indaképződés. A nyári hőségben és szárazságban a virágképződés szünetel, de ősszel újra folytatódik. És van még egy apró trükk, ami az indaképződést elősegíti. Az első virágokat ki kell törni, bármennyire is fáj a szívünk, mert akkor a növény energiája nem az első termések érlelésére fordítódik, hanem az indaképzésre. Később már minden virágot meghagyhatunk, és a növény bőséges terméssel kárpótol minket.

A kúszóeper ültetéseA kúszóeper télálló, tavasztól október végéig kiültethetjük a kertbe. Ha cserépbe ültettük, azt célszerű fagymentes, de hűvös helyen t

2013. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Auchan-ban lehet most kapni de nem derül ki hogy milyen fajta. Ampolnás(12cm) eper ennyi... az eladó meg szerintem nem ért hozzá.

Kertészetekben és fóliásokban is lehet kapni mert akkor nem killódok a auchannal.

2013. ápr. 10. 21:01
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Múlt évben vettem a Silvánus kertészetben Békáson egy kicsi cserépben burjánzó több tő folyton termő epret, sűrűn tele ültetve palántákkal 3000,- Ftért. Megláttam és azt mondtam, ezt az eper zuhatagot már majdnem akkor is megéri megvenni, ha csak a termést eszem le róla. :) Azért ez egy kicsit túlzás, de tényleg telistele volt pirosló fürtökkel és rengeteg virággal és felfüggeszthető cserépben volt.


Az erkélyre tettem ki a falba erősített csavarra akasztottam a cserepet. Sokáig ott volt de csak kínlódott. Hozott valami virágot de a termés meg sem közelítette az ehető méretűt. Aztán megelégeltem és át tettem a dél-nyugati erkély naposabb végébe.


Mivel volt, hogy nem minden nap locsoltam, ezért még a fal mellett, három napi kihagyás után kezdett minden palánta hervadni. Na akkor gyorsan meglocsoltam és levettem a falról és át tettem egy polcra, ahova délután folyamatosan süt a nap és ettől kezdve napi szinten bőségesen locsoltam a földjét.


Mivel az eper palánta gyökere nem szereti a tömény trágya, műtrágya oldatot (attól tönkre megy). Viszont a növénynek a bőséges terméshez szüksége van elegendő trágyázásra. Csak akkor terem bőségesen.


Ezért inkább a lomb trágyázást választottam és bevált.


Keverek 1-2%-os VitaFlóra virágzás indító műtrágya oldatot. Azzal permetezem 2-3 naponta az eper zöld leveleit. Ami a permetezett tápanyagból a talajra hullik, azt a végén a talaj tiszta vizes meglocsolásával bőségesen felhígítom.


Múlt évben készült róla néhány fotó:

[link]


Ez az eper szinte egész évben terem.

November végén már nem érnek be a gyümölcsök és a nagy kánikulában sem feljődik igazán termés. Viszont több hullámban terem a nem túl szélsőséges időszakokban.

Viszont nagyon vízigényes de azt meghálálja.


[link] szerintem itt a legalsó leírásban szerepelhet az a növény.

2013. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat és képeket fantasztikusan néz ki!

A képen látható az csüngő vagy valami más?

2013. ápr. 12. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Arról készült a kép, azt vettem a Silvánusnál amit a képen láttál.


Sok víz és sok napfény kell neki meg lombtrágya és özönli a virágokat és a termést. Szerintem rövidesen érdemes érdeklődni náluk.


Egyébként ha kicsivel tovább rajta marad a beérett gyümölcs, akkor igazán finom. Akkor illatossá válik. Viszont arra már jönnek a hangyák és a darazsak is, ha megtalálják.


Arra pontosan nem emlékszem, hogy melyik hónapban vettem, de volt ott több hasonló eper, felfüggeszthető műanyag cserépben és mind telis tele volt gyümölcsökkel és virágokkal. Nem tudtam ott hagyni. Pedig csak Stockosorb nedvesség tároló gélért mentem oda, hogy a növényeim a legnagyobb kánikulában se száradjanak ki.

2013. ápr. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sikerült szereznem egyet az egyik fóliásban. 1200ft került 15cm cserépben. 3tő (10-15cm) van benne tövenként 10apró zöld termés. Majd átültetem egy nagyobb függő cserépbe.

Kérdeztem az eladót a speiális eper-zöldség tápoldatokról de azt mondta hogy a műtrágya jobb. már a meglévő általános oldat is jó csak utána inkább az említett műtrágya.

2013. ápr. 14. 14:49
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Azt kérdezted, hogy ez többször termő?

Csak azért, nehogy egyszer termőt sózzanak el.


Esetleg érdemes venni Stockosorb kristályt (vagy hasonlót) és abból bele kell keverni keveset átültetéskor a földbe. Akkor biztosan nem szárad ki könnyen. Azt más növények talajába is lehet használni és nem kell annyira tartani a kiszáradástól még forró nyári napon sem. A "finomított cukor" kristályokhoz hasonló kis morzsák tele szívják magukat vízzel és 100-150 -szeresére duzzadnak és ez az anyag sokáig biztosítja még a nedvességet utolsó tartalékként a lassan kiszáradó földben.

2013. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Direkt megkérdeztem hogy folyamatosan termő és csüngő fajta!

Pár kép róla ültetés után:

[link]

[link]

[link]

[link]

Szerintem nyáron veszek ilyen kristályt. Addig még elvannak ebben a nedves időben.

Köszönöm az segítséget!

2013. ápr. 15. 10:50
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Igazán aranyos erős növénykék. Köszi a képeket.

Ha át akarod ültetni, hogy bele kerüljön az az anyag, arra ez az időszak lenne jó. Persze ha rendesen locsolod nyáron is, akkor nem feltétlenül kell bele tenni ilyent. Az eprek meg vannak enélkül is, csak több (minden napi) alapos locsolást igényel akkor. Ha meg nyáron kiderül, hogy kellett volna bele, a nagy kánikulában már nem tesz jót neki az átültetés. Akkor legközelebb lehet ősszel vagy majd egy év múlva megint tavasszal.


Egyébként télen is nedvesen kell tartani a földjét és kell fény is neki, viszont azt tapasztaltam, hogy a fagyot nálam bírta, ami kint maradt és ott gyökeresedett be.


Arra lehet számítani, hogy majd hoz indákat, amit lehet futtatni, de szerintem érdemesebb még néhány tövet majd abba a cserépbe gyökereztetni, amikor kicsit erősebb lesz. A kis növénykékkel teli indákból körbe lehet tekerni a szerép szélén valamennyit és kavicsokkal lehet rögzíteni, hogy a földre feküdjön a könnyebb gyökeresedéshez. Ha kap elég levél trágya permetet, akkor nem számít neki, hogy szorosan egymás mellett vannak a tövek, mert úgysem onnan szívja a tápanyag nagy részét, hanem a levelekből amire rendszeresen permetezzük. Ahhoz nem is kellene annyira a talaj, viszont a nedvességet a minél több földbe gyökerezett tő tudja felszívni.


Kellemes eprezést! :)

2013. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!