Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dug hagyma ültetése már...

Dug hagyma ültetése már teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Kezdő kertész vagyok,magról ültettem kötöző hagymát és szinte semmi nem lett belőle.(tavaly így sikerült)Mit ültessek hogy ültessem hogy legalább egy kicsit tudjunk belőle idén is fogyasztani!!:(
2013. jún. 11. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Annak már nem sok esélye van.Most már a hagyma palántákat

kell ültetni,abból van téli tárolásra is .Dughagymából gyorsan van fogyasztható,de kevésbé tárolható.Ilyenkor már a dughagyma is kihajtott .

2013. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Főzős Laci ***** válasza:
86%

Figyu!A dughagymából is tudsz idén enni,csak megfelelő mennyiséget dugass el.Ha rendes főző hagymát akarsz télire,akkor kapával húzol egy rónát,és beleszórod (nem sűrűn!) a kis hagymácskákat.

Ha zöld hagymát akarsz,akkor egyenként kell duggatni őket.Ún.: duggató bottal,kb: 12-14 cm mélyre,hogy szép hosszú fehér szára legyen.

Hajrá!

2013. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mi épp tegnap dugtuk el a maradékot. újhagymád biztosan lesz belőle!
2013. jún. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon aprókat szoktam sort húzni, és beszórni. Ahogy sikerül a sűrűsége.
2014. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!