Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kaktuszok kint lehetnek...

A kaktuszok kint lehetnek egész nap ilyen melegben a napon?

Figyelt kérdés
Valamennyire hozzá szoktattam őket, de lehet, hogy ez már nagyon sok nekik, nem? Nem látszik, hogy lenne valami bajuk, de ilyen 35 fokban már féltem őket.

2013. jún. 19. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Viccelsz, ugye?
2013. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Mivel a kaktusz a sivatagokba fordul elő természetesen így értelemszerűen bírják az itteni időt is.

Gondolom biológia és földrajz nem az erősséged.

2013. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
100%
imádni fogják. Ott, ahol élnek sokkal melegebb is van.
2013. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50-60 fokig jól lesznek. talán még virágozni is fognak.
2013. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy eredetileg a sivatagból származnak, de ha nincsenek hozzászoktatva (pl. egyik nap még a 20-25 fokos sötét szobában vannak másik nap meg a tűző napon), nem bírják ha kidobjuk őket egyszerre egy olyan helyre, ahol végig a napon vannak. Már történt velem ilyen, csak azért vannak aggályaim. Idén viszont szép lassan szoktattam vissza őket (először csak félárnyékos helyen voltak).

U.i.: Ötös lettem mindkettőből, köszönöm szépen érdeklődésed!:)

2013. jún. 19. 21:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Különben köszönöm a válaszokat! Hát akkor nem lesz baj velük talán. Remélem, hogy fognak virágozni, hisz most a teleltetés is jól sikerült.
2013. jún. 19. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a nagy hőingadozás egy növénynek sem tesz jót, de a kaktusz ebből a szempontból kivétel, mivel a sivatagban 12 óra alatt akár +50 fokról 0 fokra változik a hőmérséklet.
2013. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:

Viszont a naphoz szoktatni kell őket, mert megégnek.

Pár napig tarts őket félárnyékban

2013. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HP2000 válasza:
Jól kapisgálod a dolgokat. A kaktuszok is olyanok mint az emberek. Ha soha nem mennek a napra, akkor szoktatni kell őket, mielőtt túl sokat napoznának. Sivatagi lét ide vagy oda, ha túl hirtelen túl sok napfény éri őket, bizony még meg is halhatnak. Figyelj oda rájuk, hogy elég volt e a szoktatás. Ha kezdenek elszíneződni, akkor csökkentsd a napon töltött órák számát. Így egy idő után olyan strapabírók lesznek, hogy akár még a kertbe is kiültetheted őket, ahol egész nap éri őket a nap. Itt megnézheted, hogy nem a levegőbe beszéltem. Ezek az én növényeim, és tavaly a kertben nyaraltak: [link]
2013. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!