Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen csövezést érdemes...

Fec012 kérdése:

Milyen csövezést érdemes választani kerti öntözőrendszerhez, amire három darab forgó locsolófejet kötnék rá?

Figyelt kérdés
A szivattyú (AL-KO 802 Jet) 3,8 bar-ra képes, és kb 4 méterről szívja a vizet. Kb. 40 méterre van a kút a locsolandó területtől. Szerintetek több szálra osszam ki a fejeket, vagy elég egy is? Elég a 3/4-es, vagy 1"-os csövezés kell?

2013. júl. 21. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fix helyen akarod tárolni az öntözőket akkor elég egy is, egyiket odaviszed kb 10-20 percig aztán átviszed szárazabb helyre ott is hagyod 10-20 percig. Attól függ mekkora kertet akarsz ellátni vízzel mert ilyen fix öntözőberendezést felesleges megépíteni. Mert öntözni ilyen melegbe csak estefelé vagy korán reggel lehetséges ha nem akarod hogy kiégjenek a növények.
2013. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fő ágra mindenképp 32mm-es legyen ,a mellékág vékonyabb.A szivattyú vízhozamát nézd meg,mennyit nyom 1perc alatt. És ebből tudod megállapítani,hogy 1 kör elég -e. De miért csak forgot raksz? A megmaradt részeket meg kézzel locsolod be?. Ha már nekiállsz csinálj normálisat. Nekem az egyik részem 6x 25m ,a kút 35m-re. Leo 180/46 os sziv. Két kör, 2x8 sprés fejjel. 2x30perc alatt belocsolja ,úgy hogy kézzel nem locsolok semmit. :-)) Nekem a fő ág 32mm, a fejekhez menő 20mm. Mind 6 báros.
2013. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi. Leo 180/42 , összekevertem a 90/46-osal mert van olyanom is.
2013. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A locsolófejeket szeretném fixen telepíteni, mert nincs kedvem ide-oda rohangálni.

Azért csak forgófejeket telepítek, mert csak a füvet szeretném ezzel locsolni. A többi területhez már teljesen szét kellene barmolni az udvart. Meg az nem is olyan sok, így azt meg tudom oldani (egyelőre) kézzel.

2013. júl. 21. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!