Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most vennék ribizlibokrot,...

Ha most vennék ribizlibokrot, az teremne már az éven?

Figyelt kérdés

Most költözünk családi házba,és szeretnék gyümölcsöket. Fát nem lehet,bokrokat,futót viszont igen.

Pár epret szeretnék,azt tudom hogy fog teremni.

És a ribizli?

Mit lehet még ezeken kívül?


2014. márc. 10. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha elég nagyot veszel, szerintem fog.

Nekünk volt "ribizlifánk", az első évben termett.

2014. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg málna, szeder is lehetne.
2014. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

eper biztos, hogy terem már idén.(vegyél folyton termőt)

málnában is olyat érdemes.

fekete ribizlit ajánlom még nagyon hálás és finom.

2014. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szabadgyökerű ribizlit veszel, akkor a föld fölötti részt mindenképpen metszd vissza erősen. Lehet, hogy így idén 10 fürt helyett csak 2 lesz, de jövőre meg 10 helyett 50, és nagyok.


Feketeribizlit csak akkor ültess, ha már kóstoltad, és jónak találtad, szerintem rettenetes.

2014. márc. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Feketeribizlit nem szeretem,csak a sima pirosat.


Epret folytontermőt néztem,de ide még fagyot mondtak,nem mertem még megvenni,majd hétvégén.

Túl sok helyem sajnos nincs,málnának az kell,ezért gondolkozok ribizliben.

Megveszem,remélem teremni is fog idén.

2014. márc. 11. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:
A málnának nem kell sok hely. Nálunk a kerítés mellett volt egy 20 centiméteres sávban. Ősszel vagy tavasszal (már nem emlékszem, de biztos utána tudsz nézni) le kell vágni az összes régi ágat teljesen, mert mindig csak az újak teremnek, amik tavasszal hajtanak, akkor is, ha a régit meghagyod és elbokrosodik. És jó sokáig terem folyamatosan. Nekünk nagyon bevált.
2014. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Milyen málnát vegyek? Mert imádom egyébként.

De szüleimnek van,hiába jó helyen,nekik rengeteg helyet elfoglal,hogy amikor terem,legyen azért rajta hetente egy tálkácskával.Ha sűrűbben ültetik,akkor meg a kisebbek kipusztulnak.

2014. márc. 11. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!