Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen balkonnövények bírják...

Milyen balkonnövények bírják jól a sötét helyet?

Figyelt kérdés

A hátsó teraszom északi fekvésű, és mivel fából van, zsindely tetővel csak nagyon kevés fény jut be, az is főleg délelőtt. Mely balkonnövények bírják jól ezt a környezetet?

Virágos és csak zöld növényeket is írhattok.


2014. ápr. 26. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Leginkább a művirágok, ha tényleg olyan sötét. :)


Nagyon sötét helyre virágos növény garantáltan nem való, az mind fényigényes többé-kevésbé.


Nyárra talán szobanövényeket lehetne kirakni, azok általában árnyéktűrőek.

2014. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vízvirág! Északi ajtónkba mindig ilyet rakok és nagyon szép mindig. A napsütést egyenesen nem is viseli el, leég. A levirágzott virágokat érdemes néha lecsipkedni. Öntözni inkább meg csak akkor, ha már kiszáradt a föld teteje, mert a pangó vizet sem szereti. Egyébként nagyon hálás, és szép virág. Kertészetekben már be tudod szerezni szerintem.


[link]

2014. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2014. ápr. 27. 06:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam ezek déli oldalon vannak, tömve virággal, minden évben.

Árnyékos helyen kevesebb rajta a virág, sötét helyen meg eleve nem is nagyon fordul elő.

Nem ugyanaz az északi fekvés meg az tető alatti rész.

Jó lenne egy fotó, hogy konkrétan miről is van szó.

2014. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom, nekem még a nyugati oldalon is leégtek tavaly :/ északi oldalon nekem szépek.

Azt viszont nem vettem észre hogy ez tető alatti rész? mert akkor tényleg max. szobanövények érezenék ott magukat jól.

2014. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok az árnyékliliomról?

Ő is csak az árnyékot kedveli, de azért a fényt megköszöni?

2014. ápr. 28. 05:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van. Világos helyen lesznek szépek, csak amikor 35 fok van, olyankor nem szabad a déli napnak érni őket, mert leégnek.


Az a vízike biztos, hogy leégett? Nálam szinte minden évben atkás lesz, és ha nem permetezem időben, akkor néz ki úgy, mint ha a naptól ment volna tönkre.

2014. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!