Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ajandekba kaptam egy kis...

Ajandekba kaptam egy kis cserepes levendulat (sajnos nem tudom milyrb fajta a cserepre nincs irva semmi). Az albiban ahol most lakunk nincs erkely es balkonlada sem megoldhato. Megis, fel tudom nevelni a levendulamat?

Figyelt kérdés
A lakas naofenyes tehat tudom biztositani a nagy fenyigenyet. De hogy teleltessem at? Ket ablak kozott at tudja veszelni?

#levendula #cserepes levendula gondozás
2014. máj. 7. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A levendula nyáron igen sok napfényt és meleget igényel, de megfelelö mennyiségü víz is kell neki.


Télen viszont minél hüvösebb (fagypont körüli) hömérséklet lenne az ideális, világos helyen. A "két ablak között" megfelelö lehet, ha nem nagyon fütött a szoba.

2014. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a bóbitás fajta, az picit jobban viseli a melegebb körülményeket télen mint a közönséges vagy a fehér. Nálam van a ház mellett két párhuzamos sor és amelyek délután árnyékba kerülnek, elég csökötten növekedtek az utóbbi 2 évben, de elvannak, virágoznak némi csúszással.
2014. máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! Az lenne a kérdésem még, hogy valahol olvastam, hogy az orchidea is nagyon fényigényes virág és télen ragasztható led csíkokat ajánlott hozzájuk tenni, a fénykielégítés miatt. Meg lehet ezt csinálnia levendulával is? Szükséges egyáltalán? Vagy a tél pihenőidő neki?
2014. máj. 7. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyémek, amik cserépben vannak, a garázsban szoktak telelni kb 6-8 fokban, ahol fény sincs. A bóbitás pl már virágzik is, a "sima" levendulánál annyira nem látszik a különbség, hogy kerti -e vagy cserépben nevelt.
2014. máj. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!