Kezdőoldal » Otthon » Kert » MEgritkitottam a salátát és...

MEgritkitottam a salátát és most rozsaszin lett és hát nem a legjobb formában van miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az a pár napos erős nap nem tett jót neki a múlt héten. Hamarosan fel is fog magzani. Én már eldöntöttem, hogy jövő tavasszal csak tölgylevelűt és Rosso-t fogok vetni, mert azok sokáig tartják magukat a földben. Ősszel meg áttelelő - Attrakció - salátát, az március végén fejesedik be ahogy elmegy a hó és nem tud felmagzani. A Május királya nekem csak 4-évből egyszer volt sikeres. Nem bírja az erős napot.
2014. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a napsütés ilyen hatással van rá.

Ha nem kimondott késői saláta, akkor már vége van ilyenkorra, ezt korábban kellett volna elvetni meg megenni, a normál típus nem bírja a meleget meg a hosszú nappalokat felmagzás nélkül.

2014. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Május királya volt hát vetettem amilyen korán csak tudtam! Akkor igy már nem is jó? Vetehetem még ujra most?
2014. jún. 2. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát május már igazából elmúlt, ha jól nézem a naptárt...

Mindenesetre, ameddig el nem kezd felmagzani, addig van remény, hogy jó lesz, ki tudja, ilyen esős, hűvös időben tovább bírja valamivel.

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen kimondottan korai fajtát március közepéig kell elvetni, különben felmagzik. Mostanában már inkább őszi salátát ültetek, tavasszal meg tépősalátát, mert annak nem kell fejesedni, és még mikor magszárba megy, akkor is szedhetőek a levelei.


Ha már most túl meleg van neki, akkor gondolod, hogy most vetve, júliusban nem lesz neki meleg?

Viszont léteznek olyan salátafajták, amiknek a csomagolásán fel van tüntetve, hogy nyári fajta. Ha ilyet sikerül venned, akkor azt még lehet vetni.

2014. jún. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Május királyát már csak gyökérzöldség nyomjelzőjének használom február közepétől március közepéig. Idén korán lehetett vetni. Ha kicsit is mélyre vetetted - 2-3 cm- és nem 1 centire, akkor 3x annyit erőlködött a kikelésel és vesztettél legalább 2 hetet, ami beleszámít az életciklusába, a 60-65 napba. Szóval ezeket szétpalántáztam, de nem vártam meg, hogy egy teniszlabdánál nagyobb feje legyen, különben jön a vörösödés és rá egy hétre a magszár, hiába locsolod becsülettel és nincs nagyon napfény - ha egyszer is begyorsult mert egy hétig meg volt erős nap. A május kirája 15-30 éve volt nyerő, amikor még nem voltak 20-35-30 fokos tavaszok erős nappal, akkor szép nagy fejeket nevelt. Mára inkább fóliában működik a fejesedés. Ha nem ülteted szét, akkor tépősalátának lehet használni ameddig lehet, de akkor meg a csigáknak jó búvóhely és elég gusztustalan. Óvatos kapálással is lehet a fejesedést segíteni. Egyébként nem a tápanyag mennyisége az elsődleges nála.
2014. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
Az előttem szólók jókat írtak. Nekem a jégsaláta is jól tartja magát.
2016. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!