Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkaszát ajánlanád...

Melyik fűkaszát ajánlanád vételre? Ár-érték arányban melyik jobb? Florabest vagy Straus?

Figyelt kérdés

Straus; 3,5 LE, 52 cm3; 1 év gari; 19-25 eFt körül

Florabest FBS 43 A1; 1,8 LE; 43 cm3; 3 év gari; 35 eFt (Lidl forgalmazza akciósan)

Mindkettőhöz van 2 féle kés, damil, egyéb kiegészítők stb. Hasonlóak a paramétereik. Az ára és talán a nagyobb ereje a Straus felé húzna, a 3 év gari viszont inkább a Lidl-ös Florabest vásárlására ösztönöz. Szerintem nem túl sokat lenne használva, évente max. 10x úgy 1000 m2-en.



2014. jún. 28. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem őket, de a súlyuk az ami eldöntené nálam a kérdést. Nem mindegy, hogy 12 kilót lóbálsz 5 órán át vagy csak 9-et. Feltéve ha nem a mínőség kárára megy.
2014. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Florabest. A Strauss Austria nagyon gyenge minőségű, megtévesztő a neve, semmi köze Ausztriához. Kínai gagyi. A Lidl-ben kapható Florabest termékek évek őta jól működnek nálam, és az ismeretségi körömben szintén. Valamint a három év, az három év.
2014. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak azt merném ajánlani amit évek óta használok minden gond nélkül.Maruyama .Ez teljesen japán,5.8 kg csak .

A garanciális idők is megtévesztőek .

2014. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem Florabest van, kb. másfél éve. Használtam késsel is, damillal is. Gyengének semmiképp nem mondanám.


Nekem nem volt még gondom vele.

2014. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Florabest is kínai gagyi, bár azért egyértelműen egy kevésbé gagyi.

Évi 10.000 m2 már ezeknek elég komoly használat, el kellene gondolkodnod egy komolyabb gépen, mert mindkettő csak a garancia végéig bírná. (A Florabest nem biztos, hogy bír 3 évet komoly használatnál, de lehet, hogy nem is mindenre vonatkozik a gari.)

Ha csak kisebb gazt, füvet vágsz, akkor a Florabest is elég erős hozzá, de ha mindenféle öreg, megfásodott vackot, akkor inkább vegyél a piacon 30-ért két Strauss-t, aztán egyikből javítod a másikat, utána meg elhajítod.

2014. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 noezmeg válasza:
Nekem Aldi féle van arra is 3 év a garancia, nekem semmi gondom nem volt vele. Egy a titka a keverék és a minőségi zsírokat használni. Azért illik tudni ezek otthoni gépek ami azt takarja, hogy bekeversz 0.5L benzinbe 16ml synt 2T olajat és azzal dolgozol aztán hagyod pihenni! Aki Kínát emlegeti az téved, mert minden kínai.. És az első 3 tankot csak járatod, illetve fokozatosan terheled. Aki nem járatja be az hülye! mindent be kell járatni, kivétel a profi gépek amit a gyár járat be. És még egy fontos dolog amit sokan elrontanak a 2T keverés mert a benzint kb tudod az olajat meg orvosi fecskendővel pontosan kell adagolni. Érdekes dolog a mércés falkon amit adnak hozzá és abban méred a 0.5l benzint és fecskendővel rányomod a 15ml olajat a flakon nyakáig jön fől!!! ennyire pontosan kell keverni.
2014. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Baeverboy válasza:

Véleményem szerint egyik sem. A staus semmire nem való bóvli, a florabest 1,85 Le.

Én fluxtec fűkaszát vettem kb ugyanez a lidl-ben árult készlet fluxtec márkában kb 10-20 e Ft-tal drágább. De 3 év garancia 3 Le motorral , mi már 4 éve használjuk a gazdaság körüli terepen de soha nem volt gond vele. Természetesen a keverékre odafigyelünk és télen megfelelően pihentetjük karbantartjuk , de még gyertya cserén kívül semmi gondunk nem volt vele.

Beleuntunk az állandó szerelésbe időpazarlásba. Véleményem szerint jól sikerült választani most már ennyi idő elteltével nem érdekel az a plusz 10-20 e Ft , nincs idegeskedés szerelés fél napon keresztül a semmiért.

2018. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Stefan91 válasza:

Tudom már OFF a téma, de Nekem speckó semmi bajom nincs a Straussal! Sem a Flinke-vel!

Annyi volt, hogy az uzemanyag tartály kicsit szétnyílt. Cseréltem olcs►2n, azóta pattent mindkettő gépem! Motorilag, mindenhogy tökéletes!

Nem értem a sok leszólót!

2020. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!